Havadis53

13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis’te yemin etti

28 Mayıs seçiminde bir kez daha Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Büyük Millet Meclisinde düzenlenen törende yemin ederek resmen görevine başladı.

13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis’te yemin etti
266 views
03 Haziran 2023 - 15:34

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mazbatasını TBMM Geçici Başkanı MHP Genel Başkanı Osmaniye Milletvekili Dr. Devlet Bahçeli Devlet Bahçeli’den aldı.

13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, meclis kürsüsünden şu yemini yaptı: “Cumhurbaşkanı sıfatıyla devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine ant içerim.”

Haberin Videosu;

ANITKABİR’İ ZİYARET EDECEK

Yemin töreninin ardından Anıtkabir’i ziyaret edecek Erdoğan, 17.00’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki göreve başlama törenine katılacağı bilgine ulaşıldı.

timbir - birlik haber ajansi