Havadis53

Rize’de 2021 Yılı Yaz Kur’an Kursları Tamamlandı

Rize’de 2021 Yılı Yaz Kur’an Kursları Tamamlandı
288 views
20 Ağustos 2021 - 14:00

Tüm yurt genelinde olduğu gibi İlimiz ve İlçelerinde okulların tatile girmesiyle başlayan Yaz Kur’an Kursları sona erdi.

05 Temmuz’da başlayan ve 6 hafta devam eden eğitimler neticesinde Yaz Kur’an kurslarına katılan binlerce öğrenci, kursu bitirmenin sevincini belge ve hediye alarak yaşadılar.

İl Müftümüz Naci Çakmakçı Yaz Kur’an kurslarıyla ilgili yaptığı açıklamada; 5 Temmuz’da başlayan Yaz Kur’an kurslarının 20 Ağustos’ta sona erdiğini söyleyerek, ilimiz genelinde bu kurslara katılan 13 bin 168 öğrenciye 803 öğretici tarafından eğitim verildiğini ifade etti.

Çakmakçı konuşmasında; Geçen yıl bu zamanlar camilerin çocuklara hasret olduğunu ama bu sene salgın hastalığın azalmasıyla 6 hafta kadar tüm camilerde, Kur’an kurslarında Kur’an-ı Kerim öğretildiğini ifade ederek, Temel dini bilgileri, Peygamber Efendimizin (s.a.s.) hayatını ve dünyaya kazandırdığı ahlaki değerleri öğrenmek için camilerimizin dolduğunu söyledi.

Çakmakçı, “Temiz Maskeli Mesafeliyiz, Yaz Kur’an Kursu’nda Camideyiz” sloganıyla başlatılan Yaz Kur’an Kurslarında öğrencilere Kur’an-ı Kerim ve dini bilgilerin yanında çeşitli etkinliklere katılma fırsatı verildiğini, tatil havasında geçen kurslara sıkılmadan katılımların sağlandığını ve bu sayede arkadaşlıkların ve dostlukların pekiştirildiğini dile getirdi.

Çakmakçı, bilgili ve ahlaklı bir neslin yetişmesinde bu kurslarımızda öğrenilen sağlam ve kaliteli bilgilerin önemine değinerek fedakârca çalışan din görevlilerine ve çocukların din eğitimlerini verimli bir şekilde almaları hususunda çaba gösteren anne-babalara teşekkür ederek, öğrenilen bilgilerin unutulmaması konusunda öğrenci ve velilere tavsiyede bunundu.

timbir - birlik haber ajansi