Havadis53

2022’YE UMUTLA GİRMEYİ BEKLERKEN, YÜKSEK ZAMLARLA HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK!

2022’YE UMUTLA GİRMEYİ BEKLERKEN, YÜKSEK ZAMLARLA HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK!
321 views
01 Ocak 2022 - 21:26

Reise gönül veren ,18 yıldan beri, bir AK parti üyesi olarak bu yüksek felaket Zamları bir Emekli olarak protesto ediyorum!

 

Biz market zamları geri alırsın diye beklerken, elektrik doğalgaz ve diğer zamlar Emeklinin garibanın belini iyice bükecek!

Şayet bu zamlara birey olarak tepki göstermezsek, bu zamlar Meşrutiyet kazanacak ve yakın zamanda yapılacak diğer zamlarında önünü açacak !!

Yapılan bu yüksek zamları gören beşli çete dediğimiz kapitalist zincir marketler neden zamları geri alsın ki ? (alan razı veren razı)

Bugün Türk İŞ ve diğer resmi kurumların yayınladığı rakamlara göre, yoksulluk sınırının 10.000 TL, açlık sınırının 3000 TL olduğu Türkiye’de, bu veriler ışığında Türkiye’nin yüzde 80’ni açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşamaktadır!.

Yapılan bu zamlardan mecliste meşin koltuklarında oturan milletvekilleri Bakanlar değil, yüksek Maaşlar da Holdinglerde imtiyazlı yerlerde çalışan kişiler değil, Bürokraside 10 -15 bin TL maaş alanlar değil, maaşları 5000 TL ve altında olup yaşam mücadelesi veren milyonlarca insan etkilenecek..

Sosyal bir Patlamaya yol açmadan Cumhuriyet tarihinin en büyük zamları tekrar gözden geçirilip Makul bir seviyeye indirilmelidir!.

Bir Ata sözü var “ Tok açın halinden Anlamaz”

Bir de çok önemli bir konuya dikkat çekiyorum; Asgari ücretin %50 artırılarak 4250 TL ye çıktığına toplum olarak sevindik ancak, başta Rize’de olmak üzere birçok Market personel indirimine giderek işçi çıkarıyor!!

2022’ye umutlarla girmeyi arzu ederken ,sanırım bu gidişle 2021’i mumla arayacağız..

Osman Köseoğlu

1 Ocak 2022

timbir - birlik haber ajansi