Havadis53

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI YUSUFELİ’NDE ÇOŞKUYLA KUTLANDI

Yusufeli ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yılı Kazım Karabekir İlkokulu Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen tören ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI YUSUFELİ’NDE ÇOŞKUYLA KUTLANDI
135 views
30 Ağustos 2023 - 15:10

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Belediye Başkanlığı ve Kaymakamlık çelenklerinin konulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Tören Jandarma personelleri tarafından günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşma ve okunan şiir ile tamamlandı.

Kutlama programı çerçevesinde Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin ve Cumhuriyet Savcısı Büşra Güleç Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Eyüp Aytekin,”İmkânsızlıklara rağmen özgürlük ve bağımsızlık ideali etrafında, destansı bir mücadele ile bu toprakları bizlere vatan kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını ve vatani hizmetini yaparken hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”dedi.

timbir - birlik haber ajansi