Havadis53

6’lı masa Rize İl başkanları Gelecek Partisinde buluştu

Millet İttifakı liderlerinin başlatmış olduğu 6’lı masa buluşmaları, yerelde de devam ediyor. Gelecek Partisi Rize İl Başkanı Osman Civelek’in organizasyonu ile 6 partinin il başkanları Gelecek Partisi Rize İl başkanlığında bir araya geldi.

6’lı masa Rize İl başkanları Gelecek Partisinde buluştu
189 views
29 Haziran 2022 - 8:35

6 parti liderinin önderliğinde başlatılan ve kamuoyunda 6’lı masa olarak bilinen buluşma, yerelde, Rize’de de hız kesmeden devam ediyor. Gerçekleşen buluşmaya Gelecek Partisi İl Başkanı Osman Civelek, CHP İl Başkanı Saltuk Deniz, Demokrat Parti  İl Başkanı Hamit Çelik, Saadet Partisi İl Başkanı Muhammet Kaçar, İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Özyanık ve Demokrasi ve Atılım Partisi İl Başkanı Muhammet Avcı katıldı.

Yapılan buluşmanın ardından başkanlar yaklaşan genel seçimlerde ” Sandık güvenliği” ile Rize’nin ve çevre illerinin temel geçim kaynağı olan çay tarımı hakkında AKP’li vekillerin hazırlayıp meclise sunmuş oldukları ‘Çay Kanunu Taslağı’ hakkında ortak bir açıklama yaptı.

Gelecek Partisi Rize İl Başkanlığında yapılan buluşma sonrası yapılan ortak açıklamada, seçim güvenliği ve sandık görevlendirmeleri konusunda hazırlanan ve örgütlerden gelen raporları değerlendirip çalışmalarına disiplinli bir şekilde devam ettiklerini söyleyen başkanlar:

Yapılan çalışmalarda belirlenen hedeflere ulaştık ve çok yakında çalışmalarda ikinci aşamaya geçilecek. Rize’de seçim ve sandık güvenliği konusunda yaptığımız çalışmalara ve programlara disiplinli bir şekilde devam ediyoruz.”

AKP’nin Çay Kanunu konusunda çuvalladıklarını ve vatandaşla dalga geçtiklerini söyleyen 6’lı Masa’nın Rize örgütlerinin il başkanları açıklamasına ekledi.

“ÜRETİCİYİ KORUYACAK ÇAY KANUNUNU İKTİDARIMIZDA BİZ ÇIKARTACAĞIZ”

Üreticiyi koruyacak, yaş çayda taban fiyat uygulamasını zorunlu kılacak, ÇAYKUR’u koruyacak, Sözleşmeli tarımı gündemine almayan ve devletin çay tarımı üzerinde ki koruyuculuğunu kaldıramayacak özel sektörü yok saymayan çay kanununu iktidarımızda bizler çıkartacağız.

sanalbasin.com üyesidir