Havadis53

Rize İl Başkanı ”ABD Tehdidi kapımızda”

Rize İl Başkanı ”ABD Tehdidi kapımızda”
401 views
09 Aralık 2021 - 20:07

YRP Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci ABD nin Yunanistan da çok sayıda üs kurmasının tehdit olarak algılanması gerektiğini söyledi.

Türk sınırına yakın bölgelerde Yunanistan da ABD nin yığınak yapmasının ülke için tehdit anlamına geldiğini belirten YRP Rize il başkanı Mehmet Akif Zerdeci bu tehdit karşısında sessiz kalınmaması gerektiğini belirtti.

Zerdeci açıklamasında “Türkiye sınırına 40 kilometre uzaktaki Dedeağaç’a Amerika, tarihindeki en büyük yığınaklardan birisini yapıyor. Yunanistan’da çok sayıda Amerikan üssünün kurulması için adım atılıyor. Türkiye’nin yanı başında çok ciddi tedirgin edici bir tehdit durumu. Şimdi bununla kalmadı, bir de geçen hafta itibarıyla İsrail ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ortaklaşa bir hava tatbikatı gerçekleştirdi. Hem savunma taktikleri, hem taarruza yönelik tatbikat. İsrail Hava Kuvvetleri, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Hava Kuvvetleri ortak hava tatbikatı gerçekleştirdi. İsrail Hava Kuvvetleri’ne bağlı uçaklar Güney Kıbrıs’ta konuşlandırıldı ve tatbikat 3 Aralık’a kadar devam etti” dedi.
Mehmet Akif Zerdeci açıklamasında “İsrail ordusu aynen İngiltere gibi, Güney Kıbrıs’ta askeri üs kurma isteğini açıkça ifade ediyor. Önümüzdeki aylarda böyle bir askeri üssün kurulması da söz konusu olabilir. Önümüzdeki aylarda İsrail ordusu ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ordusunun ortaklaşa bir kara tatbikatı yapacağı da ilan edildi. Dolayısıyla bu gelişmeler Allah muhafaza buyursun merhum Erbakan hocamızın 90’lı yıllardan itibaren ifade edip dikkat çektiği dış güçlerin asıl hedefinin Türkiye olduğu sözlerini, uyarılarını bize hatırlatıyor. Allah fırsat vermesin. Önce Irak, arkasından Suriye, arkasından İran ve Türkiye. Asıl hedefin Türkiye’nin belini kırmak olduğunu 80’lerden, 90’lardan itibaren açık bir şekilde ifade etmişti.” Dedi.

timbir - birlik haber ajansi