Havadis53

Afrika-Türkiye İş Birliği Platformu Başkanı Genç: KKTC Türk Milletinin Değeridir

Afrika-Türkiye İş Birliği Platformu Başkanı Osman Genç, KKTC’nin 40. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, KKTC’nin Türk milletinin ve Kıbrıs Türk halkının varlığını ve bağımsızlığını korumak için verdiği mücadelenin bir sembolü olduğunu belirtti.

Afrika-Türkiye İş Birliği Platformu Başkanı Genç: KKTC Türk Milletinin Değeridir
207 views
15 Kasım 2023 - 12:09

Afrika-Türkiye İş Birliği Platformu Başkanı Osman Genç , KKTC’nin 40. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Genç, mesajında, KKTC ‘nin, Türk milletinin ve Kıbrıs Türk halkının varlığını ve bağımsızlığını korumak için verdiği amansız mücadelenin bir sembolü olduğunu belirtti.

KKTC’nin, 40 yıldır Kıbrıs Türk halkının özgür ve egemen bir şekilde yaşayabilmesi için verdiği mücadelenin destansı bir başarı olduğunu vurgulayan Genç, şunları kaydetti:

“KKTC’nin kuruluşu, Türk milletinin ve Kıbrıs Türk halkının özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinde önemli bir dönüm noktasıdır. KKTC, Türk milletinin ve Kıbrıs Türk halkının Kıbrıs’ta varlığını ve bağımsızlığını korumak için verdiği amansız mücadelenin bir sembolüdür. KKTC 40 yıldır Kıbrıs Türk halkının özgür ve egemen bir şekilde yaşayabilmesi için verdiği mücadelenin destansı bir başarısıdır. KKTC Türk milletinin ve Kıbrıs Türk halkının ortak değeridir. KKTC’nin varlığını ve egemenliğini korumak, Türk milletinin ve Kıbrıs Türk halkının ortak sorumluluğudur. Bu vesileyle, KKTC’nin kuruluşunun 40. yıl dönümünü kutluyor, KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş başta olmak üzere, KKTC’nin varlığının ve egemenliğinin korunması için mücadele veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.”

Osman Genç mesajında ayrıca, KKTC’nin uluslararası alanda daha fazla tanınması ve kabul görmesi için Afrika-Türkiye İş Birliği Platformu olarak her türlü desteği vereceklerini de vurguladı.

timbir - birlik haber ajansi