Havadis53

Ağır hasarlı ilçe Emniyet Amirliği binası için inşaat başladı

Rize’de, 2010 yılından beri kullandıkları 38 yıllık bina ağır hasarlı çıkan İkizdere İlçe Emniyet Amirliği için yeni binanın yapımına başlandı. 18 milyon liraya mal olacak bina 550 günde tamamlanacak

Ağır hasarlı ilçe Emniyet Amirliği binası için inşaat başladı
347 views
03 Eylül 2023 - 11:45

HABER: ARZU ERBAŞ

İkizdere ilçe merkezinde 1985 yılında yapılan ve 2010 yılında Emniyet Genel Müdürlüğüne tahsis edilen, 8 lojmanlı zemin+6 katlı 38 yıllık hizmet binası, yıllar içerisinde hasarlar oluşmaya başladı. Yapılan tespitlerde ağır hasarlı çıkan İkizdere Emniyet Amirliği binası için harekete geçildi. Arazi sıkıntısı yaşanan ilçede yeni bina yapımı için arsa sorununun giderilmesi ile ihale aşamasına geçildi. 2023 yılı yatırım programı kapsamına alınan 18 milyon TL’lik proje için 17 Temmuz’da gerçekleşen ihaleyi alan yüklenici firma inşaat çalışmalarına başladı. İlçe girişinde tahsis edilen arazide şantiye alanı oluşturulmaya başlandı. Bin 217 metrekare arazi üzerine zemin + iki katlı yeni bina yapılacak. Rize mimarisi uygulanacak yeni İkizdere Emniyet Amirliği binası 550 günde teslim edilecek.

BAŞKAN KARAGÖZ SÜRECİN TAKİPÇİSİ

Süreci yakından takip eden İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz “Eski ilçe binamızın hasarlı oluşu ve ayrıca şehrin içinde oluşu ilçeyi dar bir alana sıkıştırıyordu. Biz ilçeyi büyütmek istiyoruz. Yeni yapılacak ilçe emniyet binamız da bu amaca hizmet edecek. İlçenin girişine konumlandı. Bu konum hem ilçenin büyümesine katkı sağlayacak hem de güvenlik açısından ilçenin güvenliği girişten başlayacak” dedi.

timbir - birlik haber ajansi