Havadis53

Ahmet Kaya: “Yaş çay 2,40 TL Cumhurbaşkanı’nın derdi Millet İttifakı”

Ahmet Kaya: “Yaş çay 2,40 TL Cumhurbaşkanı’nın derdi Millet İttifakı”
520 views
07 Eylül 2021 - 21:26

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’dan Yaş çay açıklaması geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Rize’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çay üreticilerinin sorunlarıyla ilgili tek kelime etmemesini ve çay üreticisinin dertlerine kulak tıkamasını eleştirdi.

Kaya, “ÇAYKUR, 3. sürgün alımları yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4 lira olarak açıkladığı çay fiyatına rağmen, özel sektör 2 lira 40 kuruştan çay alıyor. Çay üreticisi mağdur, çay üreticilerimiz dertli. Sayın Cumhurbaşkanı çayın başkenti Rize’ye geliyor fakat bunu hiç konuşmuyor! 4 liralık çay 2,40’a düşmüş, tek kelime etmiyor. Bu konuya hiç değinmiyor. Çay üreticilerimizin hakkını, hukukunu koruyacağı yerde çıkıyor muhalefetle uğraşıyor. Millet size bunun için mi oy verdi, yeter artık.” dedi.

Rize’de 2 gün boyunca çeşitli programlara katılan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın televizyonlardan da canlı olarak yayınlanan konuşmalarında çay sezonu ve çay üreticileri ile ilgili tek kelime etmemesi çay üreticilerinin tepkisini topladı.

‘Millet İttifakı’ Erdoğan’ın Kabusu Oldu

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Erdoğan’ın Rize’de muhalefete yönelik yaptığı konuşmalarını eleştirerek, “Sayın Cumhurbaşkanı Bay Kemal’le yatıyor, Bay Kemal’le kalkıyor. Millet İttifakı kabusu olmuş. Çayın başkenti Rize’ye geliyor, çay üreticilerinin sorunlarını dinlemek yerine, yüz binlerce insanın geçim kaynağı olan çayımızı konuşmak yerine Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e iftiralarla yükleniyor, muhalefeti hedef gösterip yuhalatıyor. Milletin ve memleketin sorunlarıyla ilgilenmesi gereken Sayın Cumhurbaşkanı hırsından kendi hemşehrilerinin bile sorunlarına kulak tıkamış durumda. Tek derdi muhalefeti kötüleyerek iktidarını korumaya çalışmak.” dedi.

timbir - birlik haber ajansi