Havadis53

AK PARTİ GENEL MERKEZ MKYK ÜYESİ AYAR: 28 ŞUBAT’I YAPANLARLA 28 ŞUBAT’IN MAĞDURLARI AYNI SAFTA YER ALIYOR

AK PARTİ GENEL MERKEZ MKYK ÜYESİ AYAR: 28 ŞUBAT’I YAPANLARLA 28 ŞUBAT’IN MAĞDURLARI AYNI SAFTA YER ALIYOR
335 views
08 Eylül 2021 - 14:38

AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Rize Milletvekili Hikmet Ayar, 28 Şubat’ı yapanlarla 28 Şubat’ın mağdurlarının aynı safta yer aldığını kaydetti.

AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Türk siyasi tarihinin karanlık sayfalarında yerini alan ve ‘Postmodern darbe’ olarak nitelendirilen 28 Şubat’ı yapanlarla 28 Şubat’ın mağdurlarının aynı safta yer aldığını kaydederek, “Önceden 7 düvelle savaşırken şimdi 77 düvelle savaş halindeyiz. 28 Şubat’ı yapanlarla 28 Şubat’ın mağdurları aynı safta yer alıyor. FETÖ ile PKK aynı safta. CHP ile milliyetçi olduğunu söyleyen bir takım insanlar aynı safta. Muhafazakar olduğunu belirten bir takım insanlar aynı kafa ile aynı safta. Bu kadar 77 düvelin karşımızda konuştuğu bir dönemde kaptanı Recep Tayyip Erdoğan olan bir gemide biz bir tayfa olmayı da şeref sayarız.” dedi.

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim’in başkanlığında, AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Hikmet Ayar’ın koordinesinde, mevcut İl Yönetim Kurulu ve 4. Dönem İl Yönetim Kurulunda görev yapmış yöneticiler bir araya gelerek, değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Geçmişten bugüne yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda AK Parti teşkilatlarının çok büyük bir aile olduğunun altını çizen İl Başkanı İshak Alim, “Biz çok büyük bir aileyiz. Bu ailenin her bir mensubu bizim için çok kıymetlidir. Çünkü AK Parti teşkilatları geçmişinden beslenen geleceğe güvenle bakan çok büyük bir teşkilattır” dedi.

Konuşmasında bütün katılımcılara teşekkür eden İl Başkanı Alim, “Planlayarak hayata geçirdiğimiz bu toplantılarda geçmişe vefa geleceğe saygı anlayışla geçmiş dönem yöneticilerimizle bir araya gelmek istedik. Onların bilgi birikimlerinden, tecrübelerinden faydalanarak, istişarelerimizi gerçekleştirdik. Üstat Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi ‘Girmeden tefrika bir millete düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez’ biz bir ve beraber olduğumuz sürece hiçbir güç büyüyen ve gelişen Türkiye’nin önünde engel teşkil etmeyecektir. Bugün burada yaptığımız bu toplantı bizler için çok fazla önem arz etmektedir. Biz çok büyük bir aileyiz. Bu ailenin her bir mensubu bizim için çok kıymetlidir. Çünkü Ak Parti teşkilatları geçmişinden beslenen, geleceğe güvenle bakan çok büyük bir teşkilattır. Bizi güçlü kılan aramızdaki sinerjinin sürekli dinamik kalmasıdır. 2001’de siyaset tarihinde yerini alan partimiz şu anda 20 yaşında. Üst üste milletimizin teveccühüyle her seçimden zaferle çıkarak Türk siyasi tarihinde benzerine rastlanılmayan bir zafer elde etmiştir. Bu başarının altında yatan en güçlü nedense halkıyla teşkilatıyla bağlarını koparmadan güçlü bir şekilde yoluna devam etmesidir. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Ak kadrolar sırasıyla; siyaset meydanında, hizmet makamlarında ve en önemlisi de milletimizin gönlünde kendine yer bulmuştur. Rize teşkilatımızda geçmişten bugüne tüm unsurlarıyla birlikte birbirine son derece bağlı ve hedefe odaklı durumdadır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hep daha iyisini hedefleyecektir. Hepimiz bu makamlarda vatanımıza, milletimize daha fazla nasıl katkı sağlarız düşüncesiyle görevler aldık. Bu sorumluluğun bilinciyle liderimizin önderliğinde milletimize kesintisiz hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Yolumuza eksilmeden daha fazla kenetlenerek devam edeceğiz” dedi.

“28 Şubat’ı yapanlarla 28 Şubat’ın mağdurları aynı safta. Kaptanı Recep Tayyip Erdoğan olan bir gemide tayfa olmayı şeref sayarız”

MKYK üyesi Hikmet Ayar ise Rize’nin seçimlerde teşkilat faaliyetlerinde en büyük oy oranlarıyla bütün “en”leri Genel Merkez nezdinde bir arada tuttuğunu belirterek, ‘Postmodern darbe’ olarak nitelendirilen 28 Şubat’ı yapanlarla 28 Şubat’ın mağdurlarının aynı safta yer aldığını söyledi.

Ayar, konuşmasında daha önceden planladıkları ancak çeşitli nedenler dolayısıyla ertelemek zorunda kaldıkları toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Şu anda bir araya geldiğimiz 4. Dönem yönetici arkadaşlarımız 2012 kongresi ile göreve başladı. 2012 kongresi bizler için çok önemli bir kongredir. Rize Yenişehir Spor Salonunda yapılan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve 12-13 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz çok büyük katılımlı bir kongreydi. Yıllar çok çabuk geçiyor. Bugünlerde hızlı geçecek. Önemli olan bu geçen zamanı nasıl değerlendirebildiğimizdir. 2012 kongremizle göreve gelen yönetimimizle ilk Cumhurbaşkanlığı seçimini yaptık. Bu yönetimler ilklere imza attı. En çok oy oranıyla seçilen il belediyesi Rize Belediyesi oldu, en çok oy oranı alan ilçe Güneysu ilçesi oldu. Teşkilat faaliyetlerinde en büyük oy oranlarıyla bütün ‘en’ler Genel Merkez nezdinde Rize teşkilatımıza aittir. Bu başarıları bize kazandıran birlik, beraberlik ve kardeşliğimizden doğan gücümüzdür. En büyük gücümüzse elbette ki Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte siyaset yapıyor olmamızdır. Biz; birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi ne kadar iyi muhafaza edersek, ne kadar güçlü tutarsak o kadar daha başarılı olur ve büyük başarılara imza atmış oluruz. Dolayısıyla bu tespiti iyi yapmış insanlar Recep Tayyip Erdoğan’ı geriletmek, Türkiye’yi geriletmek için ellerinden geleni yapıyor. Önceden 7 düvelle savaşırken şimdi 77 düvelle savaş halindeyiz. 28 Şubat’ı yapanlarla 28 Şubat’ın mağdurları aynı safta yer alıyor. FETÖ ile PKK aynı safta, CHP ile milliyetçi olduğunu söyleyen bir takım insanlar aynı safta, muhafazakar olduğunu belirten bir takım insanlar aynı kafa ile aynı safta. Bu kadar 77 düvelin karşımızda konuştuğu bir dönemde kaptanı Recep Tayyip Erdoğan olan bir gemide biz bir tayfa olmayı da şeref sayarız. Bize MKYK görevi, koordinatörlük görevi verildi. İl il dolaşarak teşkilatımızla bir araya geliyoruz. İl Başkanlığımız ve Milletvekilliğimizde dahil olmak üzere hiçbir zaman popülist bir yol izlemedik. Şatafatlı gösterişli bir il başkanlığı, milletvekilliği yapmadık ama hep teknik çalıştık. Mutfak çalışması yaptık. Sahada olması gereken seçimle göreve gelen arkadaşlarımıza yol gösterdik. Birlikte olduk. Onları sahaya çıkardık. Derken ortada oluşan başarıda hasbelkader bizimde bir katkımız oldu. Bunun onurunu yaşıyorum. Bugün özellikle yeni yönetimdeki arkadaşlarımızı tanıdıkça ümitlerim arttı. Daha güzel günler de inşallah Rize’mizi bekliyor. Pandemi şartları da hafiflediğinde bu toplantılarımızı devam ettirerek, önceki dönem yöneticilerimizle toplantılarımızı sürdüreceğiz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.” dedi.

ak-parti-rize-il-baskani-ishak-alimin-baskanliginda-ak-parti-genel-merkez-mkyk-uyesi-hikmet-ayarin-koordinesinde-toplanti-1.jpgak-parti-rize-il-baskani-ishak-alimin-baskanliginda-ak-parti-genel-merkez-mkyk-uyesi-hikmet-ayarin-koordinesinde-toplanti-2.jpgak-parti-rize-il-baskani-ishak-alimin-baskanliginda-ak-parti-genel-merkez-mkyk-uyesi-hikmet-ayarin-koordinesinde-toplanti-3.jpgak-parti-rize-il-baskani-ishak-alimin-baskanliginda-ak-parti-genel-merkez-mkyk-uyesi-hikmet-ayarin-koordinesinde-toplanti-4.jpg

timbir - birlik haber ajansi