Havadis53

Ak Partili Ümit Peçe, ‘Ayarsız yöneticilerden kurtulalım’ dedi, partiden ihraç edildi

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ak Parti İl Başkanı ve yöneticilerine gerçek dışı hakaret, iftira, karalama içeren, küçük düşürücü söylemlerde bulunduğu gerekçesi ile ihraç istemi ile il disiplin kuruluna sevk edilen Ak Parti üyesi ve İl Kongre delegesi Rize Baro Başkanı Av. Ümit Peçe partiden ihraç edildi.

Ak Partili Ümit Peçe, ‘Ayarsız yöneticilerden kurtulalım’ dedi, partiden ihraç edildi
496 views
20 Ağustos 2023 - 19:30

HABER: ARZU ERBAŞ

Rize Baro Başkanı, Ak Parti üyesi ve İl Kongre delegesi Av. Ümit Peçe sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklama nedeniyle İl Disiplin Kurulunun aldığı kararla, Ak Parti’den ihraç edildi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Baro Başkanı sıfatı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a açık destek veren AK Partili Av. Ümit Peçe 2 Ağustos tarihinde sosyal medya hesabından “Halktan kopuk, başarısızlıklarını başarılı bürokratlara yıkarak sorumluluktan kurtulmaya çalışan, vatandaşın derdini dinlemek yerine kolluk görevlileri ile makamından kovan, Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimize yaptığı binbir yatırıma rağmen kötü yönetimi ile bu güzel hizmetlerine gölge düşüren, kifayetsiz, yalancı, iftiracı, güzelim Rize’mize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yakışmayan ayarsız yöneticilerden kurtulacağımız güzel günlere” şeklinde paylaşımda bulundu.

İL DİSİPLİN KURULUNDAN İHRAÇ KARARI ÇIKTI

Aynı gün Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ali İmran Büyük’ün de sosyal medyadan manidar bir paylaşımda bulunduğu süreçte Ak Parti İl Başkanlığı Ümit Peçe’yi disiplin kuruluna sevk ederek ”AK Parti Üyesi Ümit Peçe, sosyal medya mecralarında 02.08.2023 tarihinde yaptığı paylaşımları nedeniyle kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak, Yönetim Kurulu kararıyla Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir” duyurusunu yaptı. Sözlü ya da yazılı savunma vermeyen Av. Ümit Peçe ile ilgili kararı vermek için hızlı bir süreç işleten Ak Parti İl Disiplin kurulu 18 Ağustos tarihinde toplandı. Ali Haydar Er, Hüseyin Topçu, Av. Adem Kuvel, Alibey Çelik, Mustafa Sivri’den oluşan İl Disiplin Kurulu oy birliği ile Peçe için ihraç kararını verdi.

‘İL BAŞKANIMIZ HİKMET AYAR, İL YÖNETİCİLERİMİZ VE ONLARIN NEZDİNDE PARTİMİZİN…’

Ak Parti İl Disiplin kurulunun ihraç kararı şöyle: ”Dosya kapsamı dikkate alınarak tanık dinlenmesine gerek olmadığına ve ilgili Ümit Peçe, her ne kadar daha önce disiplin cezası almamış ise de, herhangi bir pişmanlık göstermemesi nedeniyle bir alt disiplin cezası uygulanmasına yer olmadığına karar verilmiştir. Kurlumuzca yapılan tahkikat sonucunda dosyadaki bilgi ve belgelere göre disiplin kuruluna tedbirli olarak sevk edilen Parti Üyemiz ve İl Kongre delegemiz Ümit Peçe’nin, sosyal medya hesabında İl Başkanımız Hikmet AYAR, İl Yöneticilerimiz ve onların nezdinde partimizin kurumsal kimliğine yönelik tahkir edici, yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğu sabit görülmekle Parti Tüzüğümüzün 177/7 (Parti Yöneticileri, Üyeleri veya Parti tüzel kişiliği hakkında basın yayın araçları ile kamuoyu önünde gerçek dışı haber yayma iftira, hakaret, karalama veya küçük düşürücü beyanlarda bulunmak) maddesi gereğince partiden kesin ihracına ve tedbirin devamına, ilgilinin karara karşı 15 gün içinde Merkez Disiplin Kuruluna itiraz hakkı bulunduğuna oy birliğiyle karar verildi”

ALİ İMRAN BÜYÜK’E CEZA GELECEK Mİ ?

Rize Baro Başkanı Av. Ümit Peçe’nin 15 günlük süre içerisinde Merkez Disiplin Kuruluna itiraz edip etmeyeceği merak edilirken, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ali İmran Büyük’ün sosyal medya hesabı üzerinden bir parti üyesi ve kongre delegesini ima ederek eleştirmesi nedeniyle Ak Parti İl Disiplin Kurulunca bir ceza verilip verilmeyeceği de başka bir merak konusu. Ali İmran Büyük, Av. Ümit Peçenin ihraç edilmesine sebep olan o yazıyı paylaştığı gün, sosyal medya hesaplarından şu paylaşımı yapmıştı.

“Osmanlının son döneminden cumhuriyete miras kalan en önemli sorunumuz koltukları işgal eden kifayetsiz kişilerin varlığıdır. Hastalık derecesine varan bu sorunumuza bir de oturduğu koltuğun sorumluluğundan bihaber muhterislerin eklenişidir. Her türlü melanetin içinde bizzat yer alıp sonra da aynı konular hakkında utanmadan sıkılmadan yargı dağıtmaya çalışan, ombudsmanlık rolüne bürünen bu kifayetsizlerin varlıkları toplumsal barışımıza da tehdit niteliğindedir. Güçlünün yanında yer almayı maharet sayıp konjonktüre göre bukalemun gibi renk değiştiren, nifak tohumları yaymayla maruf bu nobran bozmalarını günümüzde stk’larda meslek örgütlerinde kısacası hayatımızın her noktasında görüyoruz. Camdan kulesinden başkasına kalesine taş atma ukalalığını cesaret sayan, yalan dolan iftirayı ilmi siyaset ahmaklığı kabul eden bu hastalıklı yapının hayatımızdan bütünüyle çıkmasını ümit ediyorum”

timbir - birlik haber ajansi