Havadis53

AKP ve MHP’ye büyük şok! 400 kişi istifa edip İYİ Parti’ye katıldı

AKP ve MHP’ye büyük şok! 400 kişi istifa edip İYİ Parti’ye katıldı
1.235 views
21 Şubat 2022 - 0:26

Erzurum’da AKP ve MHP’den istifa eden 400 kişi İYİ Parti’ye katıldı.

İYİ Parti Erzurum İl Başkanlığı’nda düzenlenen törenle çoğunluğu önceden AKP ve MHP’li olan 400 kişi partiye katıldı.  Tören sırasında konuşma yapan il başkanı Melih Kırkpınar üyelik çalışmalarının bundan sonrada devam edeceğine belirtti. Törene katılım beklenenin üstünde olduğu için tören binadan sokağa taştı.

Kırkpınar, “Üye sayımız her gün artıyor. Bugün 400 kişilik bir katılım oldu, önümüzdeki günlerde toplu katılımlar artarak devam edecek. Biz tüm teşkilatlarımızla birlikte sürekli halkın içindeyiz. İnsanlarımız samimiyetimize inandıkları için partimize teveccüh çok fazla” diye konuştu.

Parti il başkanlığı önüne kurulan kürsüden partisine yeni katılan üyelere seslenen Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, şu ifadeleri kullandı;

“Yüzlerce insan bugün burada İYİ’ler ailesine katılıyor. Geleceğinden umudunu kesmiş gençlerimiz var. Evine ekmek götüremeyen yurttaşlarımız, tenceresi boş annelerimiz, ay sonunu çıkaramayan memurlarımız, borç batağında yüzen esnafımız, kıt kanaat geçinen işçilerimiz, aldığı maaş hesabına yatar yatmaz eriyen asgari ücretlimiz, ahırı boş ve tarlasını ekemeyen çiftçilerimiz var. Bizler bu kötü gidişata son vermeye, bu uğurda gece gündüz demeden çalışmaya, toplumun her kesimine adalet ve eşitlik getirmeye, müreffeh bit toplum oluşturmaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Fikri hür vicdanı hür” bir nesil inşa etmeye yemin ettik” dedi.

İl Başkanı Kırkpınar, miting havasında geçen törende daha sonra partisine yeni katılanları tek tek kutlayarak rozetlerini taktı.

Kaynak:yeniçağ

timbir - birlik haber ajansi