Havadis53

AKP’li Pazar belediyesi tabelasına T.C’yi ekledi

AKP’li Pazar belediyesi tabelasına T.C’yi ekledi
1.304 views
17 Kasım 2021 - 21:07

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Rize’nin Pazar ilçesinin belediyesi tabelasına ‘T.C ibaresini ekledi. Belediye tarafından yapılan açıklamada , “1 Bağımsız Belediye Meclis üyesi ve 1’de MHP’li Meclis Üyelerinin bu konuda bir talebi oldu ve meclisimizde görüşülerek bir karar alındı” denildi.

Belediye Başkanı Ahmet Basa meclis üyelerinin talebi doğrultusunda belediye binasına T.C ibaresi eklettirdi.

Konuya ilişkin belediye tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
Pazar Belediye Meclisinden çıkan karar şöyle: 1 Bağımsız Belediye Meclis üyesi ve 1’de MHP’li Meclis Üyelerinin bu konuda bir talebi oldu ve meclisimizde görüşülerek bir karar alındı. Hâlihazırda tüm resmi belgelerde ve yazışmalarda kullandığımız Türkiye Cumhuriyeti ifadesini meclis üyelerimizle birlikte almış olduğumuz kararla hizmet binamızın girişlinde yer alan tabelalarımıza da ekledik.

Pazar Belediye Meclisinden çıkan karar şöyle:

Belediyemiz meclis üyelerinden Mehmet Engin’in meclisimize sunmuş olduğu 11.05.2021 tarihli ve MHP’li Meclis Üyesi İsmail Odabaş’ın sunmuş olduğu 05.07.2021 tarihli dilekçe özetle; uzun süreden bu yana yurdumuza musallat olan terör belası nedeniyle çok sayıda vatan evladını şehit vermiş, maddi ve manevi birçok bedel ödemiş olan ülkemiz de artık şehit haberi almamak; anaların, babaların eş ve çocukların gözyaşını dindirmek adına barış ve sulh için devletimizin başvurduğu barış ve çözüm süreci nedeniyle bu günde terörle iktisaplı olduğu bilinen partinin talebi doğrultusunda devlet kurumlarının adının önünde bulunan ve açılımının ‘Türkiye Cumhuriyeti’ olan T.C. ibaresinin kaldırılması ön görülmüştür. Ancak bu durum, terör örgütünce fırsat ganimete tevdi edilerek kantonlar, hendekler vs. eylemlere dönüşmesi nedeniyle devlet taktik değişerek terörle amansız bir mücadeleye girmiş ve terörü bitirme noktasına getirmiş olduğunu; bundan böyle belediyemizin adının önüne ve yazışma antet önüne, açılımı “Türkiye Cumhuriyeti” olan T.C. ibaresinin konmasını talep ettiği anlaşılmaktadır. Konunun gündeme alınıp alınmaması yönünde yapılan açık oylamada gündeme alınması yönünde çoğunluk sağlandığından konu gündeme alınarak oylamaya geçildi. Yapılan açık oylamada; Meclis üyelerimizden Selçuk Vatandaş, Mustafa Memoğlu, Hasan Telatar, Arif Bayraktar, Mehmet Engin ve İsmail Odabaş kabul; Burak Yıldız, Leyla Veyisoğlu, Mustafa Kurt, Dursun Güneş ret; Belediye Başkanı Ahmet Basa’nın çekimser oy kullandıkları görüldü. Yukarıdaki sonuçlara göre Pazar Belediyesi hizmet binası önünde bulunan tabelaya ‘’Türkiye Cumhuriyeti’’ ibaresinin konulmasına Meclisimizce oy çokluğu ile karar verildi.”

timbir - birlik haber ajansi