Havadis53

Akşener: Gereğini yapmıyorsan ha bire hançerlenirsin

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, ”Gereğini yapmıyorsan ha bire hançerlenirsin, o hançerlerin sahiplerini sonra karşında bulursun.” dedi.

Akşener: Gereğini yapmıyorsan ha bire hançerlenirsin
170 views
08 Kasım 2023 - 19:36

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Akşener’in açıklamalarından önemli başlıklar şöyle:

”Biliyorsunuz yeni ekonomi yönetiminin açıkladığı bir enflasyonla mücadele planı hala yok. Bir Orta Vadeli Plan var. Onun da bir plan değil, temenniler dizisi olduğunu söylemiştim. İktidarın enflasyon temennisi geçtiğimiz hafta yine güncellendi.”

”Milletimiz artık kemer sıkmaktan nefes alamayacak hale geldi ama saraydaki zevki sefa hayatı sürüyor. ”

”O parmakların hepsini tek tek kıracağım”

”En fazla naz edilen, sözü kesilen, parmak sallanan genel başkan benim. Ama Allah nasip ederse o parmakların hepsini tek tek kıracağım. ”

”Toprak bizde ama parayı başkaları kazanıyor. İklim bizde ama parayı başkaları kazanıyor. Su bizde ama paraları başkaları kazanıyor. Biz bu eğri düzeni mutlaka değiştireceğiz. İsterse en yakınım olsun, vallahi değiştireceğim, billahi değiştireceğim. Bu ülkeye kazık atan herkesi buradan silmezsem adımı değiştireceğim. ”

”Netanyahu savaş suçlusu ilan edilmesi için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor? ”

”Filistin’de Netanyahu vahşeti devam ediyor. Filistinliler adeta bir ateş çemberi içerisinde sıkışmış durumda. Dünya ise bu ateş çemberi etrafında dans ediyor.”

”Bu zulümden siyaset yürütenler saadet zinciri oluşturdular. BM Genel Sekreteri bile sadece ‘dehşete düştük’ demekle yetiniyor. Dünyanın göstermiş olduğu bu vurdumduymazlık tarih kitaplarında utanç vesikası olarak anılacak.”

”Netanyahu savaş suçlusu ilan edilmesi için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor? 80 yıldır süren bu çatışmanın çözümü Filistin’i Hamas’ın, İsrail’i Netanyahu’nun düşüncesinden kurtarmaktır.”

”Sakın ola ülkemizi yeni bir sığınmacı akınına maruz bırakmayın”

”Blinken geçtiğimiz gün ülkemizi ziyaret etti. Bir nokta dikkatimizi çekti, Gazze’den sivillerin çıkarılması konusunda bölgedeki ülkeleri ziyaret etmişler. Netanyahu’nun mezalimi karşısında çözüm sivilleri bölgeden çıkarmak değil, katil Netanyahu’yu bir an önce durdurmaktır. ”

”Bir yandan kuzuyu yiyip bir yandan çobanla yas tutan bu ikiyüzlülüğü kabul etmiyoruz. Buradan iktidarı uyarıyorum, sakın ola ABD’nin sivilleri çıkarma planının oyuncağı olmayın. Sakın ola ülkemizi yeni bir sığınmacı akınına maruz bırakmayın.”

”İYİ Parti olarak ülkeyi yönetmeye hazırız”

”İYİ Parti olarak ülkeyi yönetmeye hazırız. Tek ihtiyacımız olan milletimizin bize bir fırsat vermesi. İşte o nedenle önümüzdeki seçimlerde milletimizin bize bir fırsat vermesi için canla başla çalışacağız. Biz statükonun konforundan değil rekabetin heyecanından beslenen bir partiyiz. Önce ben diyenlerin aramızda yeri yoktur.”

”Hani kola kutusu koysanız kazanıyordu?”

”Ne ilginçtir ki 2023 seçimlerinde Türkiye’yi değiştirmek için gösterdiğimiz çabalar karşısında bizi oyunbozanlıkla suçlayanlar hafta sonu itibariyle birer değişim havarisi oluverdiler. Eskiden Gırgır diye bir dergi vardı, onda vardı ‘Bir güldüm, bir güldüm, bir güldüm’ şeklinde. Ben de öyle, bir güldüm, bir güldüm, bir güldüm… Allah’ım sen ne büyüksün, ahirete hiçbir şey kalmıyor Türkiye’de. ”

”Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıktığımız için bize demediklerini bırakmayanlar Sayın Özgür Özel’in en büyük havarileri oldu. Hani yüzde 60’la kazanıyordu Sayın Kılıçdaroğlu, hani kola kutusu koysanız kazanıyordu. Kral öldü ama 2023’e damga vuran garip anlayışın sahipleri aynen yerinde duruyor.”

”Ben hançeri hak ettiği takdirde kalbine vurdum, arkadan işim yoktur”

”Yıllar evvel önemli bir kişi, ‘ceketimin astarı yok, her tarafım hançer, bıçak’ demişti. Rahmetli ağabeyime söyledim, dedi ki ‘yaşlı adamların sözlerine bakma, acındırmaya çalışırlar kendini’. Sayın Kılıçdaroğlu da hançerden bahsetti fakat ortada kaldı.”

”Eğer bensem o, ben bugüne kadar kimsenin arkasından hançer vurmadım, ben hançeri hak ettiği takdirde kalbine vurdum. Bugüne kadar hep öyle yaptım. Arkadan işim yoktur. Gereğini yapmıyorsan ha bire hançerlenirsin, o hançerlerin sahiplerini sonra karşında bulursun. Altı kişinin içinde net bir şekilde konuşmuş şahısım. Ben olmadığıma göre hançer kimin?”

Belediye başkanı adaylarını açıkladı

Akşener konuşmasında, Ahmet Orhan’ı Manisa Turgutlu Belediye Başkan Adayı, Abdullah Aktuna’yı Manisa Ahmetli Belediye Başkan Adayı, Emre Afacan’ı Antalya Döşemealtı Belediye Başkan Adayı, Mehmet Ali Gürses’i Antalya Gündoğmuş Belediye Başkan Adayı, Bülent Kara Giresun Tirebolu İlçe Belediye Başkan Adayı, gazeteci yazar Yasin Topaloğlu’nu ise Kilis Belediye Başkan adayı olarak açıkladı.

timbir - birlik haber ajansi