Havadis53

Ardeşen Belediyesi Hizmet İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesini İmzaladı

Ardeşen Belediyesi Hizmet İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesini İmzaladı
345 views
26 Mayıs 2021 - 10:36
Ardeşen Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Rize Şubesi arasında Toplu İş Sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı.

Ardeşen Belediyesi başkanlık makamında gerçekleşen imza töreninde Belediye Başkanı Avni Kahya ile Hizmet İş Sendikası Rize Şubesi Başkanı Mehmet Alaca, Belediye Başkan Yardımcısı Y. Kenan Hatipoğlu, ARBELSAN Şirket Müdür Yardımcısı Murat Keleş ve Sendika Temsilcisi Ahmet Karabiber tarafından toplu iş sözleşmesi imza altına alındı.

Hizmet İş Sendikası Rize Şubesi Başkanı Mehmet Alaca, imzalanan toplu iş sözleşmesiyle işçilerin günlük ücretlerine yüzde 14 ile yüzde 22 arası değişen oranlarda, sosyal haklarda ise yüzde 25 oranında artışlar sağladıklarını kaydederek, toplu iş sözleşmesine “Gelir vergisi matrahındaki değişmelerden kaynaklanan vergi artışı işveren tarafından karşılanacaktır.” Maddesinin konulduğunu ifade etti.

Başkan Alaca, toplam 186 işçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesinin imza altına alınmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, sözleşmenin üyeler ve aileleri için hayırlı olmasını diledi.

Belediye Başkanı Avni Kahya ise Belediye ile Hizmet-İş Sendikası arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlandığını kaydederek, sözleşmenin başta çalışanlar ve aileleri ile birlikte herkes için hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

timbir - birlik haber ajansi