Haber: Cevahir TOPALOĞLU

Ardeşen’nin sevilen insanı, Rize Muhtarlar Federasyonu Başkan Vekili, Ardeşen Fatih Mahallesi Muhtarı ve Ardeşen Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Murtaza Özyanık bugün  son yolculuğuna uğurlandı.

Rize Muhtarlar Federasyonu Başkan Vekili, Ardeşen Fatih Mahallesi Muhtarı ve aynı zamanda Ardeşen Mahalle Muhtarlar Dernek Başkanı olan Murtaza Özyanık Geçtiğimiz aylar içinde sağlık sorunları nedeniyle Rize Araştırma hastanesinde kontrolleri yaptırmış ve ardından  KTÜ Farabi Hastanesinde tedavi altına alınmıştı. Özyanık dün sabah saatlerinde kansere yenik düşerek hayatını kaybetti.

Özyanık’ın Cenazesi Bugün Ardeşen Merkez Camii’nde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Ardeşen Sinan köyü aile mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenine Ak Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Mümtaz Sinan, eski çevre Bakanı ve Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu,  İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya , Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Tuncay Maşalacı, İlçe Dernek Başkanları, Ardeşen  mahalle ve köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haberin Fotoğrafları;