Havadis53

Ardeşen’de Halı Sahaya Ateş Eden Şahıs Lazer Teknolojisiyle Belirlendi

Rize’nin Ardeşen İlçesinde bir halı sahaya düşen merminin yapılan araştırma sonucu kimin tarafından ateş edildiği bulundu.

Ardeşen’de Halı Sahaya Ateş Eden Şahıs Lazer Teknolojisiyle Belirlendi
238 views
04 Kasım 2023 - 13:20

Rize İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

”İlimiz Ardeşen ilçesinde faaliyet gösteren spor tesislerinde 26.10.2023 günü futbol müsabakası sırasında sahaya nereden geldiği belli olmayan mermi isabet ettiği öğrenilmiş olup akabinde Ardeşen İlçe Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Grup Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalarda;

Halı saha üst branda üzerinde bulunan ateşli silah giriş deliği ve halı saha çim zemin üzerinde bulunan ateşli silah çarpma izi baz alınarak atışın yapılmış olduğu yönü tayin etmek amacıyla lazer sistemi ile atış yönü istikameti tespit edilmiş, adres araştırması yapılarak olayın gerçekleştirildiği ikamet ile olayı gerçekleştiren şahıs tespit edilmiştir.

Yapılan tespit üzerine şahsın kullanımında bulunan 3 ayrı ikamette yapılan aramalarda;

*1 adet ruhsatlı tabanca, 3 adet şarjör ve 6 adet fişek ile 5 adet kovan ele geçirilerek gerekli incelemeler yapılmak üzere Kriminal Polis Laboratuvarına gönderilmiştir.

Konu ile ilgili Ardeşen İlçe Emniyet Müdürlüğünce tahkikat devam etmekte olup ilimiz genelinde suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir.

KAMUOYUNA DUYURULUR.”

timbir - birlik haber ajansi