Havadis53

ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİNDEN YUSUFELİ İLÇESİNE ZİYARET

ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİNDEN YUSUFELİ İLÇESİNE ZİYARET
490 views
16 Şubat 2022 - 23:53

Artvin Çoruh Üniversitesinin Rektör Yardımcıları, Dekanları ve Öğretim Üyeleri Yusufeli ilçesinde bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundular.

 Haber: Bayram Ali Kavalcı

Yusufeli yeni yerleşim yerinde gelir getirici çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda yapılacak olan Meyve Bahçeleri projesi için Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yusufelini ziyaret ederek Yusufeli yeni yerleşim yerinde tıbbi hoş kokulu (aromatik) bitkiler yetiştirme konusundaki fırsatlar ve değerlendirilecek alanlar konusunda incelemelerde bulundular.

Akabinde Yusufeli Belediyesi Fidan Bahçesini ziyaret ederek yetiştirilen türler hakkında ve onların yeni ilçeye taşınması ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Sahada yapılan incelemeler sonrasında Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,” Geçtiğimiz hafta Sayın Rektörümüzü ilçemizde misafir etmiş, yeni ilçe merkezimizdeki çalışma alanlarımızı yerinde incelemiştik. Bugün de Artvin Çoruh Üniversitesinden gelen hocalarımızla birlikte yeni ilçe merkezimizde yapmayı planladığımız meyve bahçelerini gezme fırsatı elde ettik. Yapacağımız çalışmaları anlatarak hocalarımızın fikir ve görüşlerini aldık. Yusufeli için yeni gelir kapıları oluşturma gayretimiz devam ediyor.”dedi.

Yeni yerleşim yerini ihya edecek tarım alanları ve orada uygulanacak projelerle ilgili çalışılmalar yapıldıktan sonra, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü tarafından inşa edilmekte olan Yusufeli Yeni Boğa Meydanı ve Yusufeli Belediyesi Yusuf İzzettin Millet Kıraathanesini ziyaret eden heyet Yusufelinden ayrıldı.

Heyette, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Tüfenkçioğlu, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ersoy, Mühendislik Fakültesi Dekanı Özgür Eminağaoğlu, AÇÜ Genel Sekreter Vekili Dr. Muhammet Ardıç ve AÇÜ Öğretim Üyeleri yer aldı.

 

timbir - birlik haber ajansi