Havadis53

Atıksu arıtma tesisi temizlendi, vatandaşlar uyarıldı

Rize’nin organik vadisi Hemşin’de hizmet veren Biyolojik Paket Atıksu Arıtma Tesisinin periyodik bakımı yapıldı. Tek kullanımlık mendillerin tuvalete atılmaması için belediye vatandaşı uyardı.

Atıksu arıtma tesisi temizlendi, vatandaşlar uyarıldı
100 views
09 Ağustos 2023 - 18:33

HABER: ARZU ERBAŞ

Rize’nin Hemşin ilçesinde hizmete sunulan Biyolojik Paket Atıksu Arıtma Tesisi ile doğa korunuyor. Organik vadi olan Hemşin’de atık suyun bertaraf edilmesi için 2018 yılında arıtma tesisi kurularak faaliyete başladı. Kapasitesi 200 metreküp olan 3 adet tank ve bir dengeleme havuzu bulunduğu tesiste evsel ve kentsel atıksu arıtımı yapılıyor. Bu kapsamda Hemşin İlçesinin 4 mahallesinin yüzde 90 oranında altyapı ve kanalizasyon sistemi tamamlanarak atıksuları arıtma tesisine alınıyor. Atık sular, atıksu arıtma tesislerinde alıcı ortam standartlarında arıtılır ve alıcı ortama verilir.

TEK KULLANIMLIK MENDİLLERİ TUVALETE ATMAYIN

Biyolojik Paket Atıksu Arıtma Tesisinde de periyodik bakımını yapılarak tesisin sorunsuz hizmet vermesi sağlanıyor. Hemşin Belediyesi son bakımlarını yaptığı tesisin sorunsuz hizmet vermesi için vatandaşlara uyarılarda bulundu. Kanalizasyon sistemlerinde ve terfi merkezlerinde yaşanan en büyük problemlerin, evlerde, işyerlerinde ve sanayide lavabolara ve tuvaletlere atılmaması gereken katı ve sıvı atıklar olduğu belirtilerek, tek kullanımlık ıslak mendil, bebek ıslak mendili ve diğerlerinin kullanıldıktan sonra tuvalete ve klozete atılmaması gerektiği vurgulandı.

timbir - birlik haber ajansi