Havadis53

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

“Avrupa Hayâlım Var”

“Avrupa Hayâlım Var”
369 views
01 Haziran 2021 - 1:07

Geçtiğimiz sezon Gökhan Akkan’ın sakatlığı sonrası Çaykur Rizespor kalesine geçen Tarık Çetin, Gökhan Akkan’ı aratmamıştı.

Vedat Muriç transferinde Fenerbahçe’den Çaykur Rizespor’a gelen Tarık Çetin Avrupa’da Türk kalecilerin yer alacağı fikrinde. Tarık Çetin, kariyer planı ve milli takım hedeflerini anlatırken, “Türkiye, 10 yıldan fazla süre kalecisi sıkıntısı çekmez” dedi. Tarık Çetin, ayrıca Türk kalecilerin Avrupa’da boy göstereceğine inanıyor” dedi.

“Ligde kalmayı hak ettik”

Çaykur Rizespor’un genç kalecisi Tarık Çetin geçtiğimiz sezon küme düşmeyi akıllarına hiç getirmediklerini kaydederek, “Geride bıraktığımız sezon küme düşeriz diye düşünmedik. Bülent Uygun ve ekibinin gelişiyle birlikte üst üste galibiyetler aldık. Ligde kalmayı hak ettik. Her teknik adamın farklı planları var. Bülent Uygun ve ekibi çok pozitif. Bize duydukları güveni aşıladılar. Her teknik adamın farklı dokunuşları var. Benim açımdan da durum öyle” dedi.

“İlk 11, milli takım ve Avrupa hayalim var”

Öncelikli hedefinin yeşil mavili takımda daima ilk 11 de yer almak olduğunu kaydeden Tarık Çetin, “Gökhan Akkan kendisini kanıtlamış iyi bir kaleci. Onunla rekabete girmek beni de yukarıya çıkardı. Oynadığım kulüpte en iyi şekilde oynamak istiyorum. Gelecek sezon daha yukarıya oynayacağız. Başarılı olmak, ilk 11’de yer almak, milli takım ve Avrupa’ya transfer olma hayalim var. Şenol Güneş’in eski bir kaleci olması büyük şans. Milli Takım’daki kalecileri hepsi kaliteli. Hiçbirini ayırmak istemiyorum” dedi.

Gelecek sezon için umutlu konuşan Tarık Çetin, “Geçen sezon da farklı şanssızlıklar yaşadık. Gelecek sezon taraftarlarımıza daha üst düzeyde bir performans göstereceğimizin sözünü verebilirim. Yeni sezon bence daha da iyi bir Rizespor izlettireceğiz” dedi

Fenerbahçe’ alt yapısında yetiştiğini kaydeden Tarık Çetin, “Fenerbahçe dönemim çok farklıydı. Uzun yıllar akademideydim. Farklı deneyimler elde ettim. Fenerbahçe’ye sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum. Emek verdiğim Fenerbahçe’de süre alıp öyle ayrılmayı isterdim” dedi.

“Avrupa Türk kalecilerin kalitesini görecek”

“10 yıl boyunca Türkiye kaleci sıkıntısı çekmez” görüşü var. Şenol Güneş ise Türk kalecilerin Avrupa’ya gitmesi gerektiğini düşünüyor. Ne dersin bu konuda? Ayrıca Radyospor mikrofonları aracılığıyla bir mesajın var mı? 10 yıl değil daha uzun yıllar kaleci konusunda sıkıntı çekmeyiz. Ayrıca Avrupa’da Türk kalecilerin yer alacağını düşünüyorum. Avrupa Türk kalecilerin kalitesini görecek. Bu güzel mesleğe emek veren, verecek meslektaşlarıma başarılar diliyorum.

Rize Merkez eczane
timbir - birlik haber ajansi