Havadis53

Bakan Karaismailoğlu: “Kapalı köy yolları sabaha kadar açılacak”

Bakan Karaismailoğlu: “Kapalı köy yolları sabaha kadar açılacak”
308 views
16 Temmuz 2021 - 1:12
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Rize’de heyelan nedeniyle kapanan köy yollarının sabaha kadar açılacağını söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte, sel felaketinden etkilenen Rize’de incelemelerini sürdürmeye devam ediyor. Dün Rize’de yaşanan sel felaketinin ardından bölgeye giden ve gece 02.00’den bu yana yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Bakan Karaismailoğlu, “Ana yollar bakımından hasarlı yollarımız var ama ulaşıma kapalı yolumuz yok. Arkadaşlarımız, buradaki tüm ekipler, ekipmanları ile birlikte canla başla çalışıyorlar. En kısa sürede afetin izlerini ortadan kaldırmak için bütün arkadaşlarımızla birlikte canla başla çalışıyoruz” dedi.

Rize’nin Güneysu ilçesi ve Muradiye beldesinde meydana gelen, 6 kişinin hayatını kaybettiği 2 kişiden ise haber alınamayan sel ve heyelanların ardından açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Kapalı yollarımız vardı acil olarak onları açtık. Sadece birkaç tane köyümüz kaldı. İnşallah onları da bu sabaha kadar bitireceğiz. Ulaşımdan yana sıkıntı yok. İletişim ve haberleşmeden yana kısmen de olsa sıkıntılar yaşadık. Mobil baz istasyonlarıyla bu sorunların üstesinden geldik. Şimdi artık taşkının getirmiş olduğu bu molozların temizlenmesi. Tabi burada en önemlisi can kayıplarımız. Onlar bizi üzen taraf. Onları telafi etmeniz mümkün değil. Böyle afet olduğu zaman bu kadar hasarlı olmaması için onların planlamasını yapacağız” ifadelerini kullandı.

timbir - birlik haber ajansi