Havadis53

Bakan müşavirinden “üç uçak üç bakan” yalanını çökerten açıklama

Bakan müşavirinden “üç uçak üç bakan” yalanını çökerten açıklama
449 views
18 Temmuz 2021 - 9:53

Yeniçağ Gazetesi Ankara temsilcisi Orhan Uğuroğlu’nun bakanlar üzerinden yaratmak istediği algı operasyonu elinde patladı. Bakanlar için “3 Bakan 3 Ayrı uçakla Rize’ye gittiler” dedi ama yalanı kısa sürede ortaya çıktı.

 

Rize’de geçtiğimiz günlerde kuvvetli yağışlar sonrasında sel felaketi meydana geldi. Yaşanan felaket sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bölgeye gitti. Yeniçağ gazetesi Ankara temsilcisi ve köşe yazarı Orhan Uğuroğlu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla yeni bir algı oyunu yarattı.

“3 BAKAN 3 AYRI UÇAK”

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu Twitter hesabından havaalanında bir fotoğraf yayınlayarak “Yuh artık… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu 3 Bakan 3 Ayrı uçakla sel felaketi için Ankara’dan Rize’ye gittiler.” paylaşımında bulundu.

Uğurluoğlu yaptığı paylaşımla bakanlar üzerinden algı operasyonu yaratmak istese de yalanı kısa sürede ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Muhammet Burak Gültekin, 3 uçak hakkında bilgi vererek algı oyununu bozdu.

“YANLIŞLARINIZI TEK TEK DÜZELTMEK İSTERİM”

İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Muhammet Burak Gültekin, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklama yaparak gerçekleri ortaya çıkardı.

Gültekin, “Orhan Bey, yaşınız itibarıyla benden büyüksünüz, onun için attığınız tweetin içeriğine “yalan!” demeyeceğim ancak “yanlışlarınızı” tek tek düzeltmek isterim. Fotoğraftaki uçaklardan birisi özel uçak olup, bakanlarımızla alakası yoktur. Diğer uçak, Jandarma İnsanlı Keşif Uçağı (JİKU). Sel felaketi sonrası arama/tarama yapmak için bölgeye geldi. Dün ve bugün ortalama 15 saat uçuş yaptı. Bir diğer uçak ise 3 Bakanımızı, milletvekillerimizi, Bakan Yardımcılarımızı, AFAD ekibini, gece yarısı sel bölgesine getirdi. Birilerinin meşhur videosunda dediği gibi; ‘Kitleleri yönlendirmek ve etkilemek istiyorsanız, ortaya kocaman bir yalan atın, büyük ve basit olsun, sonra bu yalanı sürekli tekrar edin.’ Bazılarının son dönemde yaptığı sadece bu. Pardon “yalan” değil “yanlış” olacaktı” ifadelerinde bulundu.

Orhan Bey, yaşınız itibarıyla benden büyüksünüz, onun için attığınız tweetin içeriğine “yalan!” demeyeceğim ancak “yanlışlarınızı” tek tek düzeltmek isterim:

-Fotoğraftaki uçaklardan birisi özel uçak olup, bakanlarımızla alakası yoktur. + https://t.co/6tn9hn7Tl8

— M. Burak Gültekin (@mBurakGultekin) July 16, 2021

Kaynak: Diriliş Postası

 

timbir - birlik haber ajansi