Havadis53

Barolar Birliğinde eksen kayması var

Barolar Birliğinde eksen kayması var
601 views
15 Ocak 2022 - 18:59

Rize Baro Başkanı Ümit Peçe Barolar Birliği Başkanının kendisini destekleyenlere mahcup olmama adına hemen harekete geçerek “ Terör örgütü avukatlığına soyundu, Diyarbakır Annelerini ziyaret etmeyerek eminim ki onlara nefretle bakmıştır” dedi.

Baro Başkanı Ümit Peçe yeni seçilen Barolar Birliği başkanının terör davalarının avukatı olduğunu ve onların savunuculuğunu yaptığını belirtti.

Rize Baro Başkanı Ümit Peçe açıklamasında “TBB Başkanlığını büyük bir özveri ile yürüten önceki dönem TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun sadece meslek sorunlarını çözmek, milli meselelerde devletinin yanında olmaktan başka bir amacı olmamasına karşın durduğu yeri eksen kayması olarak niteleyen güruhun eksenini enteresan yerlerde görmekteyiz” dedi.

Birlik Başkanı Erinç Sağkan kendisini destekleyenlere mahcup olmama adına hızlıca diyet borcunu ödemeye başlamış. Roboski anması, HDP il Binasına yapılan saldırının İzmir’de görülen davası, Metin Lokumcu davası gibi pek çok siyasi olmanın ötesinde terör örgütlerinin avukatlığına soyunmuştur. Aynı başkan Diyarbakır’a gitmiş ama Diyarbakır annelerini ziyaret şöyle dursun eminim ki onlara nefretle bakmıştır” dedi.

Peçe açıklamasında “ Barolar Birliği Başkanı Trabzon Barosunun davetlisi olarak gelmiş ancak Eren Bülbül’ün şehadet yıldönümü olmasına karşın ziyaret hiç aklına gelmemiş, Trabzon Barosu Başkanı ablamız da maalesef hatırlatma ihtiyacı duymamıştır” dedi.

Ümit Peçe “Metin Feyzioğlu’nu Ak Partili olarak nitelendiren zatlara soruyorum” Metin Feyzioğlu döneminde Rize hiç kayrılmışımdır? Tabiri caizse sizden fazla birlik bütçesinden 5 kuruş almışımdır? Ama siz daha göreve gelir gelmez kayırmacılığa başlamışsınız.

Trabzon Barosu Başkanım siz seminer yaparken Rize- Trabzon ortak semineri yerine Artvin- Trabzon Barosu ortak semineri yapmayı, Rize’yi yok saymayı hangi düşünce ile kararlaştırdınız? Rize ile derdinizi anlayabilir miyiz? Lafa sıra gelince demokrasi havarisi kesilen siz, Metin Feyzioğlu’nun Rize ziyaretini dahi hazmedemeyen siz hangi kafayla fikir özgürlüğünü savunuyorsunuz? Sizin fikirlere saygınız da demokrasi anlayışınız da yerin dibine batsın. Evet, siz diyet borcunuzu ödemeye devam edin. Biz de doğruları savunmaya, konuşmaya devam edeceğiz” dedi.

timbir - birlik haber ajansi