Havadis53

Başkan Çelik’ten 2 Mart Rize’nin Kurtuluşu Mesajı

Demokrat Parti Rize İl Başkanı Hamit Çelik, Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Çelik’ten 2 Mart Rize’nin Kurtuluşu Mesajı
406 views
01 Mart 2022 - 17:45

Demokrat Parti Rize İl Başkanı Hamit Çelik, 2 Mart Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümünü yürekten ve tarifi imkânsız bir gururla kutladığını belirterek, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Geçmişte olduğu gibi bugün de bu tarihi şehir; stratejik öneminden, tarihi, dinî ve siyasî cazibesinden hiçbir şey kaybetmemiştir. Şehrimiz, ezelden beri ülkemizde görülen her önemli vatan meselesinde Türk milletinin yüz akı ve yürek güveni olmuştur.

Milletimizin bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceği bir kez daha tüm dünyaya gösterilmiş, 2 Mart 1918 yılında, Rize’miz işgalcilerden temizlenmiştir. Tarihimizin öğrettiği ilk hakikat bu vatanı kurmanın kolay olmadığıdır. Üstünde bugün rahatça gezindiğimiz bu topraklar, şehitlerimizin kanlarıyla vatanlaştırdığımız topraklardır. Rize yıllardan beridir en seçkin yiğitlerini, devlet adamlarını, komutanlarını, üstüne titrediği zekâları, ilim, fikir ve gönül adamlarını buralarda eritmiş, buralardan Anadolu’ya akıtmıştır. İstiklal ve hürriyet bizler için uğrunda ölünecek önemli ve vazgeçilmez kavramlardır. Rizeli; vatanı, bayrağı, ezanı için gözünü hiç kırpmadan seve seve canını feda eder. İşte bu nedenledir ki 2 Mart; Rizeliler için İstiklal, Hürriyet, Cumhuriyet ve Demokrasi demektir. 2 Mart 1918 tarihinden beridir vatanımızın ve şehrimizin muhafazakârlarıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle kadim şehir Rize’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Yıl dönümünü kutluyor ve 104 yıl önce özgürlük, bağımsızlık ve kurtuluş için şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.”

timbir - birlik haber ajansi