Havadis53

Başkan Deniz: “Bu Yasa Yerel Medya İçin Ölüm demektir”

CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz, AKP Hükümetinin TBMM’ den çıkartmak istediği yeni basın yasasının bir sansür uygulaması olduğunu ve bu yasanın yerel medya için ölüm demek olduğunu belirtti.

Başkan Deniz: “Bu Yasa Yerel Medya İçin Ölüm demektir”
361 views
06 Ekim 2022 - 9:20

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, 2023 seçimleri öncesinde kamuoyunu susturmak, AKP’ nin kirli çamaşırlarının ortaya dökülmesinin engellenmesi için bu yasanın AKP tarafından ısrarla çıkartılmak istendiğini söyledi.

Başkan Deniz, “ Bu yasal düzenlemeyle, yeni bir yasaklama ve engelleme faaliyeti peşinde olduğunu; internet medyasına, dijital yayıncılığa, sosyal medya paylaşımlarına ağır yaptırımlar, yasaklar, hapis cezasına varan ceza tehditleri getiriyor” dedi.

Başkan Deniz, AKP’ nin 2 gündür meclisten geçirmek için uğraştığı basın yasasının sansür yasası olduğunu kaydederek, “Bu yasa ile halkın doğru haber alma özgürlüğü engellenecek. Vatandaşların sosyal medyadan fikirlerini söylediği için bu yasaya dayandırılarak cezalandıracak. Halkın gündeminden tamamen kopan, halk desteğini yitirmiş ve her alanda tükenmiş bir iktidarla karşı karşıyayız. Kendi yaptırdığı anketlerde bile seçimde kaybedeceğini gören, demokrasiyi sadece kendi işine geldiğinde hatırlayan, özünde despot ve hazımsız bir yönetim anlayışı, koltuğu kaybetmemek adına her yolu denemeyi aklından geçirebilir” dedi.

Başkan Deniz, “Tüm kamuoyunun bilmesini isteriz ki; sadece basın kurumunu değil, toplumsal muhalefetin tamamını sindirmeyi amaçlayan bu teşebbüsler asla amacına ulaşamayacak. Bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle yedi düvele meydan okuyan bu millet; baskının dozunu giderek arttıran siyasal iktidara karşı; direncin ne kadar kuvvetli, dayanışmanın ne kadar büyük ve umudun ne kadar diri olduğunu gösterecektir. Kendisine ve haksızlığa uğrayan herkese karşı yapılan zulmün hesabını sandıkta soracak ve ilk seçimde pusulaya basacağı mühürle ülkenin bu karanlık dönemine son noktayı koyacaktır.” dedi

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir