Havadis53

Başkan Topaloğlu: ”Rize – Artvin Havalimanı’ndan İzmir’e Direkt Sefer Konulmasını Talep Ediyoruz”

Ege Bölgesi Rize Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Topaloğlu, Federasyon olarak Rize – Artvin Havalimanı’ndan İzmir’e Direkt sefer konulmasını talep etti.

Başkan Topaloğlu: ”Rize – Artvin Havalimanı’ndan İzmir’e Direkt Sefer Konulmasını Talep Ediyoruz”
933 views
26 Haziran 2023 - 1:16

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Ege Bölgesi Rize Dernekleri Federasyonu (EBRDF) Genel Başkanı Mehmet Topaloğlu; “Rize-Artvin Havalimanı 3 milyon yolcu kapasitesi ile 14 Mayıs 2022 tarihinde yurt içi uçuşlara açılmış olup; halen aktif bir havalimanı olarak faaliyetine devam etmektedir. Adı geçen havalimanından şu an itibari ile sadece İstanbul ve Ankara şehirlerine direkt uçuşlar yapılmaktadır. Ülkemizin üçüncü büyük şehri olan İzmir’ den ise, Rize-Artvin Havalimanına İstanbul veya Ankara üzerinden aktarmalı seferler yapılmaktadır. İzmir ve civar illerden Rize ve Artvin’e seyahat edecek olan yolcular; bu nedenden dolayı çoğunlukla direkt sefer bulunan Trabzon havalimanını tercih etmektedirler. Rize-Artvin havalimanını tercih edenler ise zaman kaybına ve zorlu bir yolculuğa katlanmak zorunda kalmaktadırlar. Bu mevcut durum, Rize ve Artvin’ e gidecek olan yolcular için eziyetli bir hal almakta ve Rize Artvin havalimanının kullanım cazibesini ortadan kaldırmaktadır. İzmir ve civar illerde yaşayan Rizeli ve Artvinli hemşerilerimizin sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle konulacak olan direkt seferlerin doluluk oranının yüksek olacağı kanaatindeyiz.” diye açıkladı.

Başkan Topaloğlu; ”Belirtmiş olduğumuz bütün bu gerekçeler dikkate alınarak; yetkililer tarafından İzmir’ den Rize- Artvin havalimanına gidiş dönüş direkt seferlerin konulmasını, Ege Bölgesi Rize Dernekleri Federasyonu olarak talep etmekteyiz.” dedi.

timbir - birlik haber ajansi