Havadis53

Başkan Topaloğlu “YÖNETİM ve ANLAYIŞ”

Başkan Topaloğlu “YÖNETİM ve ANLAYIŞ”
420 views
03 Ağustos 2021 - 8:36

Cumhuriyet Halk Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu yaptığı açıklamada ” Ülkemizin bir çok il,ilçe, belde,mahalle,köylerimizde günlerdir devam eden ve bir türlü söndürülemeyen yangınlar büyüyerek devam ediyor.

Tarım ve orman Bakanlığı orman alanları belediyelerin koruma alanı içindedir diyor.
Yangında karıncanın taşıyacak olduğu suya bile ihtiyaç varken sayın orman bakanı 5 tonun altındaki kapasiteli uçakları kabul etmiyoruz demesi yangına benzinle gitmesi demektir.

İçişleri bakanı imkan yok ellemi yangın söndürelim diyor.

Yangın bölgesinde görüldü ki çaresiz kalan vatandaş elleri ile kum atıp yangını söndürmeye çalışıyor En acısı ise 15 gün önce Rizemizde yaşanan sel felaketinde can ve mal kayıplarının yaşandığı evlerin sele kapılıp yıkıldığı selde kayıp olanlar bulunamazken, Sayın Cumhurbaşkanı buyurun hediyelik çay diye vatandaşın yaralarının sarılması gereken yerde çay dağıtıyor.

Aynı durum söndürülemeyen orman yangınları olan bölgelerde de çay dağıtımı devam ediyor.

Vatandaşlar kendi çabalarıyla dünya ülkelerinden yardım talep ettiğinde dış güçlerin maşası diye suçlanıyorlar.
Oysa yetkililer kısık ses ile AB den yardım talep edilebiliyor.

Pandemi de üç maske dağıtmaktan zorlananlar iban numarası atabildiler.

Aynı durum yangın bölgelerı içinde geçerli yangını söndürmeye uçağımız yok ormanları korumak belediyelerin görevi dediler ama dışişleri bakanı milletimiz yardım sever diyerek yine iban numarası iması yapılmıştır.

Ülkemizde yaşanan kötü gidişe sahip çıkmayıp sürekli başkalarını suçlamak yönetim anlayışı gibi yerleşmeye başladı.
Oysa ki ülkemizde her vatandaş yurttaşlık görevlerini yerine getiriyor vergisinide veriyor ki bizleri yönetenler vermiş olduğumuz vergileri olumlu yerlerde kullanıp vatandaş zorda kaldığı zaman devletimiz sıcak elini uzatsın diye.

İtibar için hoyratça devletin kaynaklarını harcamak serbest ama vatandaşların yaralarını sarmak için yine vatandaşımız yardım sever diye iban vermek kolaycılıktır.

Sonuç olarak anlaşılıyor ki devletimizin kaynakları vatandaşa değil itibar için çarçur etmek için toplanıp harcanmaktadır.
Yönetim anlayışının değişeceği Halkın iktidarı yakındır.” ifadelerine yer verdi

timbir - birlik haber ajansi