Havadis53

Başkan Türüt Pazar’da Yapımı Tamamlanan Şehitlik Anıtını İnceledi

Başkan Türüt Pazar’da Yapımı Tamamlanan Şehitlik Anıtını İnceledi
363 views
09 Haziran 2021 - 23:42

Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, İl Özel İdaresi tarafından Pazar İlçesi Şehitlik köyünde yapımı tamamlanan Pazar Sahil Müfrezesi Şehitlik Anıtını yerinde inceledi.

Rize İl Özel İdaresi il genelinde bulunan şehit kabristanlıklarının yapım ve onarım çalışmalarına hazırladıkları projeler doğrultusunda devam ediyor.

Bu kapsamda 1. Dünya Savaşı’nda bölgede mücadele ederek şahadete yürüyen Pazar Sahil müfrezesine bağlı şehitlerin kabirleri için Pazar ilçesine bağlı Şehitlik Köyü’nde 2020 yılı Temmuz ayında başlanılan anıt inşaatı tamamlandı.

Meclis Başkanı İbrahim Türüt beraberinde AK Parti Pazar İlçe Başkanı Âdem Yıldız, Pazar İl Genel Meclisi Üyeleri Rasim Çorbacı ve Recep Üst, İyidere İl Genel Meclisi Üyesi Talat Tüfekçi ile birlikte; içerisinde 1 adet şehitlik anıtı, 2 adet kitabe, 32 adet şehit mozolesi ve çevre düzenlemesi imalatları bulunan Pazar Sahil Müfrezesi Şehitlik Anıtını yerinde inceledi.

İl genelinde 14 şehitliği projelendirerek restorasyonunu tamamladıklarını ifade eden Başkan Türüt, 1. Dünya Savaşı’nda Pazar ilçesi Şehitlik köyü bölgesinde kahramanca mücadele ederek şahadet şerbetini içen ecdadımız için kurum olarak projelendirdiğimiz şehitlik anıtını hayata geçirdik. Ecdadımızın manevi değerlerine yakışır bir proje olduğu kanaatindeyim. Bu vesileyle tüm Şehit ve Gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla yâd ediyorum” dedi

timbir - birlik haber ajansi