Havadis53

BBP Rize İl Başkanı Özçelik: “Ulaşım Tarifelerine Destek Şart”

BBP Rize İl başkanı Ensar Özçelik, devletin ulaşım tarifelerine destek olması gerektiğini söyledi.

BBP Rize İl Başkanı Özçelik: “Ulaşım Tarifelerine Destek Şart”
636 views
19 Ekim 2022 - 22:56

BBP Rize İl başkanı Ensar Özçelik, Ülkede özellikle son bir yılda artan döviz kuruna bağlı olarak akaryakıt fiyatlarının adeta zirve yaptığını belirtti.

Başkan Özçelik, “Akabinde ulaşımda; minibüs, taksi, kamyon, tır gibi birçok aracın yolcu ve nakliye tarifesi ciddi oranda arttı. Vatandaşlarımız tarifeleri artık takip edemez oldu. Özellikle öğrencilerimiz bu zamlar dan aşırı derecede etkileniyor” dedi.

Hem Üretirken, Hemde Tüketirken Vergi Ödüyoruz

BBP Rize il başkanı Ensar Özçelik açıklamasında, “Üreten çiftimiz, üreten Sanayicimiz, esnafımız, dolmuş, kamyon ile özel tüketen ile aynı fiyata akaryakıt alması yanlış bir uygulamadır. Üretmek zorunda olduğumuz bu zamanlarda üretenin yükünü hafifletmek doğru olacaktır. 14 Haziran 2022 tarihli tarifede 27 lira 95 kuruş olan motorinden 2 lira 6 kuruş ÖTV, 5 lira 3 kuruş KDV olmak üzere toplam 7 lira 9 kuruş vergi alınmaktadır. Bahsettiğimiz bu sınıflara vergisiz akaryakıt temin etmek zorundayız” dedi.
2023 Siyasi Parti Yardımı Akaryakıt Sübvansiyonda Kullanılabilir.

BBP Rize İl başkanı Özçelik, “Genel başkanımız Mustafa DESTİCİ’ nin her fırsatta söylediği gibi” siyasi parti yardımının kalkması gerektiğini, özellikle ” HDP ” ye aktarılacak yardımın durdurulmasını ve bu kaynağı öncelikli olarak acil ihtiyaçlarımızın karşılanmasında kullanmak gerektiğini” dile getiriyor. Bizde bu anlamda siyasi partilere verilen para yardımının kesilerek akaryakıta sübvansiyonda kullanılması gerektiğini düşünüyoruz” dedi

Enflasyon ile Mücadele Döneminde Siyasi Partiler Üzerine Düşeni Yapmalı
Başkan Özçelik, “2022 yılında 5 siyasi partiye 645 milyon lira kasasına koyarken, 2023 yılında 7 kat artarak yaklaşık 4.5 milyar lira olacak. Hazine yardımı alan partiler maalesef holding oluyorlar. Büyük Birlik Partisi Rize olarak diyoruz ki; Rize’de bir uygulama ile diğer şehirlere örnek olacak bir sistem geliştirelim. Şoför kardeşlerimizi mağdur etmeden, ulaşımda öğrenci tarifeleri için kaynak üretelim. Geleceğimiz olan gençler için el ele verelim.” dedi

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    timbir - birlik haber ajansi