Havadis53

Belediye taksicileri uyardı, vatandaşlara ‘Bize başvurun’ dedi

Taksicilerin belirlenen fiyatlardan farklı ücretler talep ettiğine dair şikayetlerin arttığı Hemşin’de belediye taksicilerden fiyat tarifesine uymalarını istedi.

Belediye taksicileri uyardı, vatandaşlara ‘Bize başvurun’ dedi
312 views
05 Ağustos 2023 - 15:20

HABER: ARZU ERBAŞ

Hemşin ilçesinde vatandaşlardan taksicilerle ilgili şikayetlerin artması üzerine belediye başkanlığı devreye girdi. Taksicilerin belirlenen tarife dışında farklı ücretler alındığı yönünde vatandaşlardan gelen şikayetleri dikkate alan Hemşin Belediye Başkanlığı taksicileri uyardı. Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada “İlçemiz taksicilik faaliyetlerinde oda ve belediyemizin belirlediği tarifelerin dışına çıkılıp vatandaşlarımızdan farklı ücretler talep edildiğinin şikayetlerini almaktayız. Taksici esnaflarımızdan konu ile alakalı tarife dışı fiyat istememesi ayrıca vatandaşımızın da tarife dışı fiyat istenmesi ile alakalı belediyemize başvurmaları önemle rica olunur” denildi.

Rize Esnaf Ve Sanatkarlar Odalar Birliği’nin 12 Haziran 2023 tarihinde aldığı kararla taksimetre fiyatları 20 Haziran’dan geçerli olmak üzere düzenlendi. Buna göre Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı, Hemşin, İyidere ve Derepazarı’nda taksimetre açılış ücreti 33 lira , bir saat 120 lira , 1 kilometre 13 TL ve kısa mesafe ücreti de 50 TL olarak belirlendi.

timbir - birlik haber ajansi