Havadis53

Bölge Turizminde Çeşitlilik: Haziranda buzul keyfi

Fotoğrafçı, dağcı, doğa tutkunu, Hasan Önder Avusor Buzul gölü (Tobacelazeni) de yüzerek farklı bir turizm aktivitenin öncüsü olarak cesaret isteyen macera tutkuları için heyecan verici bir seçenek oluşturdu.

Bölge Turizminde Çeşitlilik: Haziranda buzul keyfi
283 views
21 Haziran 2023 - 16:36

HABER: ARZU ERBAŞ

Kış mevsiminde düzenlediği ‘Kış Yüzme Şenliği’ ile yöre turizmine farklı bir aktivite kazandıran dağcı, fotoğrafçı, doğa tutkunu, macerasever Hasan Önder’in yaz mevsimindeki durağı Kaçkar eteklerinde bulunan Avusor buzul gölü oldu. Hasan Önder Çamlıhemşin Avusor Yaylasından patika yoldan saatlik yürüyüşle Kemerli Kaçkarların altında 2850 rakımdaki buzul gölüne ulaştı.

Etrafı karla kaplı içerisi buz tutmuş göle giren Önder, yaz sıcakları yaşandığı bu günlerde buz tutan gölde sıradışı bir aktiviteye imza attı. Yaklaşık sıfır derecedeki suda yüzen Önder, doğa sevgisini macera arayışıyla birleştirerek adrenalin dolu anlar yaşayıp, bölgede yeni bir turizm faaliyeti başlattı. Hasan Önder’in bu girişimi, bölgedeki turizm çeşitliliğini artırmak, Rize’de turizmde öne çıkaran bir destinasyon alanı oluşturmak için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu etkinlikler, cesaret isteyen macera tutkuları için heyecan verici bir seçenek olacak.

Haberin Videosu;

 

 

timbir - birlik haber ajansi