Havadis53

Böyleydi böyle oldu; Şirin belde ilçe olmaya hazırlanıyor

Yapılan çalışmalarla her geçen gün çehresi değişen Rize Merkeze bağlı Muradiye Beldesi’nde Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı “Salarha Vadisinin kalbi Muradiye değişiyor, gelişiyor, bir ilçe doğuyor” diyerek Muradiye beldesini ilçe olmaya hazırlıyor.

Böyleydi böyle oldu; Şirin belde ilçe olmaya hazırlanıyor
351 views
23 Ağustos 2023 - 7:56

HABER: ARZU ERBAŞ

Rize Merkeze bağlı Muradiye beldesinin çehresi yapılan yatırımlarla her geçen gün değişiyor. Belediye hizmetlerinin yanında devlet yatırımlarının da arttığı beldede Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı ‘Muradiye değişiyor, gelişiyor, bir ilçe doğuyor’ sloganıyla çalışmalarına devam ediyor. Özellikle tamamlanma aşamasına gelen TOKİ konutları ile değişimini hızlandıran belde de, müjdesi verilen doğalgaz içinde çalışmalar sürüyor. İkizdere ilçesine bağlantı sağlayacak tünel ve duble yol beklentisi de Muradiye beldesinin cazibesini artırıyor. Salarha vadisinde kurulabilecek yeni bir ilçe için Muradiye beldesinin ilçe merkezi olabilmesi için çalışmalar yürütülüyor.

‘BİR GÜN SALARHA İSMİNDE BİR İLÇE OLACAK VE ŞEHİR MERKEZİDE MURADİYE OLACAK’

Muradiye Beldesi Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı büyük işler başarabilmek için hayallerini büyük tuttuğunu söyleyerek “Salarha Vadisinin kalbi Muradiye değişiyor, gelişiyor, bir ilçe doğuyor. Bu benim vizyonum, hayalim. Paylaşmakta da sakınca görmüyorum. Hayalimi imkânsıza yakın tutuyorum ki büyük işler başarabileyim. Bir gün gelecek Salarha vadisinin tam ortasında Salarha isminde bir ilçe olacak ve şehir merkezide Muradiye olacak. Bu hırsla çalışıyorum. Bir gün bu vadide duble yol ve Andon İkizdere tünelide yapılacak ve bu vadi uluslararası koridora dönüşecek. Bugün Muradiye’ye doğal gaz müjdesini verebilmişsek, yarın neden Rize’nin 12 ilçesi müjdesini veremeyelim. Biz isteyelim, isteyen ve hayal kuranların başını çekelim, varsın olamıyorsa olamasın” dedi.

timbir - birlik haber ajansi