Havadis53

BTP adayı “Hesap soracağım” deyince AK Parti adayı dükkanı terk etti

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, girdiği dükkanda Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Menemen Adayı Yılmaz Gökçe ile karşılaşınca ilginç bir diyalog yaşandı.

BTP adayı “Hesap soracağım” deyince AK Parti adayı dükkanı terk etti
290 views
01 Şubat 2024 - 21:20

AK Parti İzmir BB Başkanı adayı Hamza Dağ esnaf ziyaretinde BTP Menemen Belediye Başkan Adayı Yılmaz Gökçe’ye denk geldi.

BTP Adayı Yılmaz Gökçe seçildiği takdirde, Hamza Dağ ile birlikte dükkana giren AK Parti Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan’dan hesap soracağını söyledi.

Gökçe, “Kazandığım takdirde, başkandan 4 milyar 700 milyon lira 2023 yılı bütçesinin hesabını soracağım. Yüzüne söylüyorum, arkasından değil. 2 bin dönüm arazi sattı Seyrek köyde, Emrialem’de… Onun da hesabını soracağım” dedi.

Hamza Dağ apar topar dışarı çıktı

Aldığı cevap ile şaşkına uğrayan Hamza Dağ ise BTP adayı Gökçe’nin sözlerini bitirmesini beklemeyip “1 Nisan’da görüşürüz” diyerek oradan uzaklaşmaya çalıştı.

Gökçe’nin, “Dur ya bi söyleyelim” demesine rağmen Dağ, “Uzun uzun konuşuruz sonra” diyerek işyerini terketti.

“Bu seçim hesap soranlarla, kaçanların seçimi olacak”

O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedilirken BTP Sözcüsü Emre Polat’tan açıklama geldi. Polat, “İzmir Menemen Belediye Başkan adayımız Yılmaz Gökçe daha seçilmeden mevcut belediye başkanından ve AKP İzmir adayı Hamza Dağ’dan hesap sormaya başlamış. Bu seçim halkın parasının hesabını soranlarla, gerçekleri duyunca arkasına bakmadan kaçanların seçimi olacak” dedi.

“Daha nelerin hesabını soracağız, merak etmeyin”

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş da, sosyal medyada yapılan bu videoyla ilgili paylaşımı alıntılayarak “Daha nelerin hesabını soracağız, hiç merak etmeyin” ifadelerini kullandı.

Haberin Videosu;

 

 

 

timbir - birlik haber ajansi