Havadis53

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: “Aynı işgal düşüncesi devam ediyor”

BTP Lideri Hüseyin Baş’tan Afyon Kocatepe’de dikkat çekici mesajlar…

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: “Aynı işgal düşüncesi devam ediyor”
183 views
16 Temmuz 2023 - 14:16

Milli mücadelenin sembol noktalarından biri olan Afyon’daki Kocatepe Anıtını ziyaret eden BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Atatürk’ün İzmir’de denize döktüklerinden bazıları denizden dışarı çıkıp, ‘Biz abdest aldık, gusül abdesti aldık’ diyerek Müslümanmış gibi aramızda gezmeye başlıyor. Bugün aynı savaş, aynı kavga, aynı işgal düşüncesi hala devam etmekte” dedi.

Ege ve Akdeniz bölgesini kapsayan yurt turunu sürdüren Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Afyon’da Milli Mücadele’nin sembol noktalarından biri olan Kocatepe’yi ziyaret etti.

BTP lideri kurmayları ile birlikte ziyaret ettiği bu tarihi mekanda Kocatepe’nin önemini anlattı.

“Hiç kimse Atatürk’ün buraya geleceğini tahmin etmezken zafer yolu dediğimiz yolu yürüyerek Atatürk Kocatepe’ye karargahını kuruyor ve 26 Ağustos sabahı saat 5’te top atışlarını başlatıyor” diyen BTP lideri şöyle devam etti; “Düşman ordusunun yıllar süren çabalarla oluşturduğu mevzilerin tamamını yaklaşık 1 saat içinde yerle bir ediyor ve yürüyüş Kocatepe’de başlıyor. Ta ki 30 Ağustos Dumlupınar Meydan Muharebesine kadar. Bir diğer adıyla Başkomutanlık meydan muharebesinde iki başkomutan karşı karşıya geliyor. Burada Türk’ün başkomutanı Atatürk, Yunan’ın başkomutanı Trikopis’i esir alıyor.”

“Atatürk’ün denize döktükleri denizden çıkıp Müslümanmış gibi aramızda dolaşıyor”

 “Bu şanlı zaferden sonra Atatürk, ‘Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir’ diyerek bütün orduyu Yunan’ı denize dökmek için İzmir’e doğru yola çıkarıyor” diyen Hüseyin Baş, “Tam 10 gün içinde, 9 Eylül’de Türk ordusu İzmir’e varıyor ve Yunan’ı denize döküyor. Aslında denize döküyoruz ama tamamını belki de dökmüyoruz, denizden dışarı çıkıp üstü başı ıslak olanlar, ‘biz abdest aldık, gusül abdesti aldık’ diyerek Müslümanmış gibi aramızda gezmeye başlıyor” ifadelerini kullandı.

“Aynı işgal düşüncesi devam ediyor”

“Bugün aynı savaş, aynı kavga, aynı işgal düşüncesi hala devam etmekte” diyen BTP lideri şunları söyledi; “Biz Türk Milleti olarak, o şanlı tarihin takipçileri, Atatürk’ün evlatları olarak bu tarihi diri tutmakla mükellefiz ve bu bizim mecburiyetimiz. Bu tepede 26 Ağustos sabahı Atatürk, ‘Ya Rabbi, sen Türk ordusunu muzaffer kıl. Türk’ün ve Müslüman’ın düşman postalları altında ezilmesine ve esaret altında kalmasına müsaade etme’ diye dua ediyor. Böyle bir Başkomutanın evlatları, nesilleri olarak burada O’nu anıyoruz. Bu vesileyle tüm Türk gençlerinin ömründe en az böyle kutlu mekanları ziyaret etmesini tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Sultan Alparslan Türk’e yurt ettiği Anadolu’yu Atatürk işgalcilerden geri alarak yeniden yurt etti”

Kocatepe’deki tarih dersi niteliğindeki açıklamasında Malazgirt zaferini de hatırlatan Hüseyin Baş, “26 Ağustos 1922’den yaklaşık 900 yıl önce yine Yunan’ın başkomutanı Romen Diyojen’i yine bizim Başkomutanımız, yine bizim atamız Sultan Alparslan Malazgirt’te yenerek Anadolu’nun kapılarını Türklere açıyor ve ‘Ey Türk Milleti size öyle bir yurt buldum ki kıyamet sabahına kadar yaşayacağınız bir yer oluşturdum size’ diyor bu Anadolu için. Bu Anadolu işgale uğradığında işte ikinci atamız çıkıyor ve Atatürk o düşmanı bu Anadolu’dan temizliyor. Ruhları şad olsun, ruhlarına el Fatiha diyorum” dedi.

timbir - birlik haber ajansi