Havadis53

BTP liderinden AKP’nin AB ısrarına yorum; ‘Dayanabilirsen dayan Ali Cabbar’

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsveç’e NATO onayı vermesinin değerlendirdi.

BTP liderinden AKP’nin AB ısrarına yorum; ‘Dayanabilirsen dayan Ali Cabbar’
297 views
15 Temmuz 2023 - 2:37

Sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, “İsveç’in NATO’ya katılması bir yılı aşkın bir süredir gündemde olan bir husus. Peki biz bu sürecin herhangi bir noktasında Avrupa Birliği diye bir şey söyledik mi?” sorusunu soran Hüseyin Baş şöyle devam etti; Bir anda Avrupa Birliği diye bir şey çıktı ortaya. Biz ‘Avrupa Birliği’ne girebilelim’ diye İsveç’in NATO müzakerelerine bir şart koymadık. Hükümetimiz millet çok ses çıkarmasın diye insanları uyuşturabilmek adına İsveç’i de NATO’ya almanın bir yolu olarak Avrupa Birliği kartını ortaya attı. Peki bu karttan sonuç alabilecek mi? Alamayacak! Ne diyor Sayın Cumhurbaşkanımız; “50 yılı aşkındır Avrupa Birliği kapısında bekletilen ülkemiz…” 50 yılı aşkın bir süredir kapıda bekletiliyor olman sana hiçbir şey ifade etmiyor mu? İnsan anlamaz mı, hani 50 senede alsa alırdı seni zaten. Almıyor bu adam seni”

“Olay artık dayanabilirsen dayan Ali Cabbar’a döner”

AKP iktidarının Avrupa Birliği ısrarını kız isteme örneğiyle anlatan BTP lideri, “Hani bir kızı istemeye gider adamın biri. Bir kere gider kızı vermezler, adam anlamaz ikinciye gider der ki, ‘Çikolatayı eksik getirmişiz’ yine vermezler. Üçüncüye gider yine vermezler, ama elli sefer evine gidip istediğinde kızı sana vermiyorlarsa olay artık dayanabilirsen dayan Ali Cabbar’a döner. Yani vermiyorlar sana bu kızı işte. Daha neyi zorluyorsun ki, ne almaya çalışıyorsun? Nitekim Avrupa Birliği’nin bu durumdan haberi bile yok. Hatta Avrupa Birliği yarın çıkıp şunu diyebilir; ‘Ben ne alaka kanka! Siz NATO’da ne yapıyorsanız yapın. Beni ne karıştırıyorsun?” diyebilirler.

Haberin Videosu;

 

 

timbir - birlik haber ajansi