Havadis53

Can Ataklı’nın Rizelilere söylediklerine Çolak’tan tepki

Can Ataklı’nın Rizelilere söylediklerine Çolak’tan tepki
442 views
22 Mayıs 2021 - 16:34

Rizelilere; sersem, kiralık ve cahil diyerek hakaret eden Can Ataklı’ya Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak’tan tepki geldi.

Rize’nin İkizdere ve Çayeli ilçelerinde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik düzenlenen protestoları yorumlayan Can Ataklı, tehditvari ifadelerini kullanarak “Halk bir anda çok öfkelendi. Biz vatanımızı seviyoruz, Erdoğan’ımızı yedirmeyiz, ona Netanyahu benzetmesi yapamazsın falan.. Bir sürü sersem sepelek adam sokaklarda… Çok kötü bir şey ama. Bu nefretten, bu kinden, bu intikam duygularından vazgeçin. Sonu çok kötü, hakikaten sokağa çıkamayacaksınız, dolacak abi, ne Silivri kalacak ne bilmem neresi kalacak.. Vazgeçin.” Şeklindeki söylemlerine Çolak “ Kötü söz sahibine aittir” diyerek cevap verdi.

RİZELİLERE HAKARET ETTİ

Rizelilere “cahil” benzetmesi yapan Can Ataklı, “Adamlara sorsan, Netahyahu desen bilmez, PKK nedir desen anlamaz. Hele orada bir kadın, kiralamışlar belli. Maksat sinir bozmak..” dedi. “Nerede ulan bu Rize Valisi, emniyet müdürü falan” diyerek küstah bir biçimde konuşmasını devam ettiren Can Ataklı, “Rize halkına söylüyorum, biraz uyanın.” dedi. Anadolu Yayıncılar Derneği Yüksek Etik Kurulu tarafından Rize halkına “kiralık, sersem, cahil, aptal, korkak beyinsiz,” diyen Can Ataklı’ya kınama cezası verildi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak Can Ataklı’nın Rizelilere hakaret etmesinin ırkçılık olduğunu ifade ederek “ Rizem halkına yöresine coğrafya sına cahil kiralık sersem sepelek aptal menfaatçi karaktersizlikle suçlayan gazeteci geçinen can ataklı gene atağa geçerek ne doğa umurunuzda ne başka bir şey Rizelilerin derdi para diyen şahısa sesleniyorum ataklıııııı yanlış yere atağa geçtin sen değil Rizeme 81 ilime yurduma insanıma hakaret edemezsin sersemlikle sepelelikle karaktersizlikle suçlayamazsın kaldıki Çirkin iftiralarının muhatabı olan il Rizem : Yetiştirdiği Cumhurbaşkanı ile Başbakanı, Bakanları,Politikacıları,sanatçıları,tiyatrocuları,alimleri,iş adamları ,saymakla bitmez yetenekli esprili insanları ile köylüsü şehirlisi ile çaycısı,balıkçısı ile takası ile kemençesi, tulumu ve horonuyla, fıkraları ile Doğal güzelliği yeşili mavisiyle, yaylasıyla deniziyle saymakla bitmez özellikleri ile coğrafik olarak küçük görünüp reelde çok büyük olan ilim Rizeme Rizeli hemşerilerime aslı olmayan hakaretler yapan can ataklı sizi kınıyorum ve Rizelimden özür dilemeni bekliyorum gerçi özür dilemek üstün bir vasıftır da nerdeee.Bu yaptığınız konuşma ırkçılık dır ayrımcılıktır,ötekileştirmektir ve asla kabul edilemez. Konuşmanıza baktığımızda içten içe gelen Rizelilere karşı bir öfkenin bir hırsın patlaması olduğu da aşikardır. Bunun nedenini de gayet iyi biliyoruz yanlış atağa geçen ataklı unutma bu ülke Lazı ile Kürdü ile Çerkez’i ile Alevi’si ile saymakla bitmez mozaikle oluşmuş şanlı bayrağın gölgesinde toplanan kardeş bir ülkedir biz senin memleketine asla kem kötü söz söylemeyiz senin bu yersiz sözlerinden dolayı asla memleketine laf söyleyecek kadar küçülmeyiz biz Rizeliler için yurdumun her bir yeri ve insanı güzel dir ve özeldir sarf ettiğin sözleri şahsınıza iade ediyorum. Büyüklerimizin bir sözü hatırıma geldi “ Kötü söz sahibine aittir” dedi.

timbir - birlik haber ajansi