Havadis53

Çay Çarşısı Projesi Ekim ayı sonunda bitecek

Çay Çarşısı Projesi Ekim ayı sonunda bitecek
400 views
12 Ağustos 2021 - 22:45

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı “Çay Çarşısını Ekim sonuna doğru bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Rize’ye yapılacak olan her projenin destekçisi ve takipçisi olacaklarını belirtan AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Eminettin Mahallesi sahil dolgu alanında yaklaşık 10 bin m2’lik alanda Rize Ticaret Borsası’nın proje sahibi olduğu Rize Belediyesi iştiraki, DOKA ve DOKAP ekonomik desteğiyle Rize’ye kazandırılan Çay Çarşısı Proje alanında Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan’la birlikte incelemelerde bulundu.

Çay Çarşısı projesinin yüzde 75’inin tamamlandığını belirten Avcı, “Çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. İnşallah bir aksilik olmazsa Ekim sonu gibi açmayı planlıyoruz. İlimizin turizm potansiyeline önemli bir katkı sağlayacak olan bu proje aynı zamanda Rize’mize değer katacak potansiyele sahip. Bu proje ilimizin, çayımızın tanıtımına büyük katkılar sağlayacağı gibi yerli ve yabancı turistlerimizin de hiç şüphesiz uğrak yeri olacaktır.” dedi.

Çay Çarşısı Projesi alanı, Toplantı Salonu, Deneme Numune Satış Ünitesi, Çay Müzesi, Çay Evi, 3D Çay Sineması ve sosyal alanlardan oluşuyor.

Kaynak: rizehaberleri.com
timbir - birlik haber ajansi