Havadis53

Çayeli bakır geleceğin minik madencilerine destek oldu

Çayeli bakır geleceğin minik madencilerine destek oldu
299 views
09 Aralık 2021 - 20:22

Çayeli Bakır, Madencilik Türkiye Dergisi tarafından ilköğretim çağındaki çocukları madencilik ve yer bilimleri konusunda bilgilendirmek amacıyla çıkarılan Minik Madenci isimli çocuk dergisi projesine destek olarak çocukların temel yer bilimleri konusunda bilinçlenmesine katkı sağladı.

Türkiye’nin yeraltı maden işletmelerinden Çayeli Bakır, Madencilik Türkiye Dergisi tarafından çocukların yer bilimleri hakkında bilgilenmesini sağlamak ve maden sektörü hakkında fikir edinmelerine yardımcı olmak amacıyla başlatılan çocuk dergisi projesine dahil oldu.

Proje kapsamında her yıl Eylül ve Şubat aylarında olmak üzere iki sayı olarak çıkarılan Minik Madenci dergisi; Hüseyin Rüştü Altunbaş Ortaokulu’nda eğitim ve öğretimine devam eden 5. ve 6. sınıf öğrencilerine Çayeli Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel ve Çayeli Bakır Genel Müdürü Murat Güreşçi tarafından dağıtıldı.

Sosyal sorumluluk kapsamında hayata geçirilen projeyle 7 yaş ve üzeri ilköğretim düzeyinde eğitim gören çocuklara ulaşmak hedeflenerek yer bilimleri alanında temel bilgilerin doğru anlatılması ve bilgilendirilmesi için önemli bir adım atıldı.

Çocuklar Bizim Geleceğimiz…

Çayeli Bakır’ın Genel Müdürü Murat Güreşçi dergi dağıtımı öncesinde; “Çayeli ilçesinde gerçekleştirdiğimiz ve hem ilçemize hem de Türkiye’ye örnek olduğumuz birçok çalışmayı hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Bunlardan biri olan ve Madencilik Türkiye’nin kıymetli emekleriyle çocuklarımızın sektörümüz ve yer bilimleri konusunda doğru kaynaktan bilinçlenmesine yardımcı olan Minik Madenciler dergisi bizler için büyük bir anlam ifade ediyor. Bugünün çocukları, geleceğin yetişkinlerinin yarınlara emin adımlarla yürümesini sağlamak ve bu adımları atarken aldıkları her bilginin güvenilir ve yaşlarına uygun olduğuna emin olmak için bizler de üzerimize düşeni yapmak amacıyla bir adım attık.” açıklamasında bulundu.

Eğitici ve Eğlenceli Bir Dergi

Madencilik Türkiye tarafından çıkarılan Minik Madenciler dergisi eğitici içeriklerinin yanı sıra oyunlar ve bulamacalar ile çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyor. Eğlenirken öğretme vizyonuyla hazırlanan dergi içerisinde yer bilimleri dışında da bilgilendirici içerikler yer alıyor.

Sektör, çocuk psikoloğu ve çocuk gelişim uzmanlarının görüşleriyle hazırlanan dergide dünyanın oluşumundan volkanlara, jeotermal enerji konularından ormanlara, denizlere ve doğaya ait birçok bilgi bulunuyor. Çocuk diline uygun bir şekilde işlenen bilgiler minik madencilerin sorularına keyifli bir şekilde cevap veriyor.

 

timbir - birlik haber ajansi