Havadis53

Çaykur, günlük 11 bin ton yaş çay alımına ulaştı

Çaykur, günlük 11 bin ton yaş çay alımına ulaştı
378 views
23 Mayıs 2021 - 23:57

ÇAYKUR, dekara 600 kilogram açıkladığı 1’inci sürgün yaş çay alımlarını sürdürüyor. Üreticilerden günlük 11 bin ton dolayında yaş çay alımı gerçekleştiren Çaykur’da, fabrika ve alım yerleri de sıkı denetliyor, üretimin aksamadan sürdürülmesi sağlanıyor.

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim beraberinde genel müdür yardımcıları ve daire başkanları ile birlikte fabrika ve alım yerlerini denetliyor, alım ve üretimin aksamadan tam kapasite sürdürülmesi için çalışma yürütüyor. Heyet, sabah 7’de başladıkları denetimlerini Rize, Trabzon ve Artvin’de gece yarılarına kadar ara vermeden sürdürüyor.

‘KALİTE OLMAZSA OLMAZIMIZDIR’

Üreticilerle bahçe ve alım yerlerinde bir araya gelen Çaykur Genel Müdürü Alim, “Kalite olmazsa olmazımızdır. Üreticilerimize ve eksperlerimize kaliteden ödün vermeyeceğimizi her seferinde hatırlatıyoruz.  Kalite anlamında daha sağlıklı ürün elde ediyor ve kaliteli kuru çay üretiyoruz. Üreticilerimizden 1 kilogram daha fazla çay alabilmek, alım yeri ve fabrikalarımızın tam kapasite çalışmalarını sağlamak için yoğun mesai harcıyoruz. Sabah erken saatlerden gece yarılarına kadar dur durak demeden Artvin’in Kemalpaşa ilçesinden Trabzon’un Araklı ilçesine kadar olan tüm çay alım yeri ve fabrikalarda çalışmaları yerinde takip ediyoruz. Fabrikalarımız tam kapasite çalışıyor ve günlük 11 bin ton dolayında çay alımı gerçekleştiriyoruz.” dedi.

‘GÜNLÜK 11 BİN TON AŞILDI’

Çay hasadının bu yıl doğudan batıya aynı anda başladığı ifade eden Alim, “Bu durum da bir yoğunluk oluşturduğu gibi 20 Mayıs’ta 9.980 ton, 21 Mayıs’ta 9.800 ton ve 22 Mayıs’ta 11 bin tonun üzerinde yaş çay alımı yapılarak kurumumuz kapasitesinin çok üzerine çıkılmıştır. Yaş çay alımına bağlı olarak fabrikalarımız kapasitelerinin üzerinde yaş çay işlemektedir. Üreticilerimizin günlük satmaları gereken miktar kadar çay toplamalarını istirham ediyoruz. Çay alımları belirlenen kapasiteye uygun şekilde devam edecektir. Üreticilerimizin endişeye düşmeden normal şartlar dahilinde hasada devam etmeleri temennisiyle sağlık, huzur ve bereketli günler dileriz” diye konuştu.

timbir - birlik haber ajansi