Havadis53

Çaykur Rizespor alt yapısında neler oluyor?

Çaykur Rizespor alt yapısında neler oluyor?
415 views
01 Ekim 2021 - 20:05

Çaykur Rizespor alt yapısından gönderilen Rizeli gençlerin velileri isyanlarını Spor Yorumcusu Alaattin Onay ile dile getirdiler.

Tv53 Youtube Kanalından canlı yayınlanan ve Necati Dili ile Alaattin Onay’ın birlikte yer aldığı Sporun Dili programında Çaykur Rizespor alt yapısında yaşanan son gelişmeler ele alındı.

Rizespor alt yapısında bulunan bazı Rizeli futbolcuların gönderilmesi üzerine futbolcu velilerinin kendisine ulaştığını açıklayan Usta Spor Yorumcusu Alaattin Onay, programda velilerin yazmış olduğu mektubu okuyarak, ayrıca canlı yayında gönderilen mesajları ekrana taşıdı.

Çaykur Rizespor’un U19 ve U17 takımlarından 13 sporcunun gönderildiği ve yerlerine Yomraspor alt yapısından 10 futbolcunun transfer edildiğini iddia eden velilerin mesajlarını okuyan Spor Yorumcusu Alaattin Onay, “Biz de 53 numaralı formayı giyecek bir Rizeli arıyoruz. Nereden bulacağız Rizeli’yi, ne Rizelisi. Bunlar Rizeli’yi oynatmazlar. 53 numaralı formayı giydirmek için İran’dan, Fas’tan, Kuveyt’ten oyuncu alırlar, Rizeli’yi almazlar.” yorumunda bulundu.

Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Tahir Kıran’a bir mektup yazan veliler, bu mektubu Onay ile paylaştılar. “Çaykur Rizespor alt yapıya önem verdiğini söylüyor. Bizim çocuklarımız 10 yıl kulübe hizmet verdiler. Çocuklarımızı 19-20’li yaşlarda bir anda başı boş bırakması Rizespor kulübüne yakışmadı” ifadelerinin kullanıldığı mektupta TFF’nin U19 takımında 2002 doğumlu 3 futbolcu oynatılması izni vermesine rağmen alt yapıdaki idarecilerin bu kontenjanı uygulamayarak futbolculara kapıyı gösterdikleri iddia edildi.

Bir velinin gönderdiği “Yağmur çamur demeden çocuklarımız idmandan idmana, kış, ayakları ıslak, çamur evlere geliyorlardı. Emek hırsızlığı, yazık günah değil mi? Allah’tan korkun” şeklindeki mesajı okuyan Onay, “Bu kulüp, temiz, dürüst, namuslu, edepli insanların ahını alırsa iki yakası bir araya gelmez.” yorumunu yaptı.

timbir - birlik haber ajansi