Havadis53

Cemal Enginyurt Demokrat Parti Genel Merkezi’nin son haline isyan etti

Cemal Enginyurt Demokrat Parti Genel Merkezi’nin son haline isyan etti
404 views
18 Ocak 2022 - 22:13

DP Milletvekili Cemal Enginyurt ile Ankara İl Başkanı Erkin Delikanlı partilerinin genel merkez binasının arkasındaki arazinin, sanayi atık merkezi olmasına tepki gösterdi.

DP Milletvekili Cemal Enginyurt ile Ankara İl Başkanı Erkin Delikanlı partilerinin genel merkez binasının arka tarafının ‘sanayi atık merkezi’ ilan edildiğini açıklayarak isyan etti.

Enginyurt ve Delikanlı “Bu hak mı, adalet mi?” sözleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Enginyurt, “‘Cumhur İttifakı’na destek verin’ diyorlar. Bu rüşvettir, haksızlıktır, zulümdür” ifadelerini kullandı.

Demokrat Parti (DP) Genel Merkezi arsasının ‘sanayi atık merkezi’ ilan edildiğini duyuran DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, twitterdan paylaştığı video ile Ankara’ya seslendi.

Demokrat Parti Ankara İl Başkanı Erkin Delikanlı ile Ankara’daki genel merkez binası önünden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Enginyurt, “Bunu çözün diyoruz, ‘Cumhur İttifakı’na destek verin’ diyorlar. Bu rüşvettir, haksızlıktır, zulümdür. Ne yaparsanız yapın Millet İttifakı’ndayız. Susmayacağız, yılmayacağız, rüşvetlerinizi almayacağız” dedi.

Enginyurt, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“NE YAPARSANIZ YAPIN MİLLET İTTİFAKI’NDAYIZ”

“Demokrat Parti olarak adalet, hukuk istiyoruz. Hakkımızı istiyoruz. Gördüğünüz bina Demokrat Parti Genel Merkezi. Ankara’nın göbeğinde bir bina. Hemen arkası Dışişleri Bakanlığının binasıdır. Ama Demokrat Parti’nin Genel Merkez binası sanayi depolama alanı ilan edildi. Adeta göle döndü. AK Partililere diyoruz ki, cumhurbaşkanına sesleniyoruz ki; bu hak mı? Bu adalet mi? Ankara’nın göbeğinde sanayi depolama alanı olarak Demokrat Parti Genel Merkez binasını mı buldunuz? Bunu çözün diyoruz, ‘Cumhur İttifakı’na destek verin’ diyorlar. Bu mu anlayışınız? Bu rüşvettir, haksızlıktır, zulümdür. Ne yaparsanız yapın milletin yanındayız, milletle beraberiz. Millet İttifakı’ndayız. Susmayacağız, yılmayacağız, rüşvetlerinizi almayacağız. Ama bu zulmü de unutturmayacağız. Demokrat Partililer susmayacaktır bunu herkes böyle bilsin.”

“HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR”

Videoyu Twitter hesabından yayınlayan Erkin Delikanlı ise paylaşımında, “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Dört defa mahkeme kararına rağmen süreci ittifak değişikliği için tehdit unsuru yapanlara inat yılmak yok” dedi.

kaynak:yeniçağ

timbir - birlik haber ajansi