Havadis53

CHP Erdoğan’nın Memleketi Rize’de “Elektrik ve Doğalgaz Zamları Geri Alınsın Çarpilduk Yanduk” eylemi yaptı

CHP Erdoğan’nın Memleketi Rize’de “Elektrik ve Doğalgaz Zamları Geri Alınsın Çarpilduk Yanduk” eylemi yaptı
452 views
31 Ocak 2022 - 18:17

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın memleketi Rize’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanlığı Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında “Elektrik ve Doğalgaz Zamları Alınsın Çarpilduk Yanduk ” eylemi yaptı. Eylem sonunda partililer elektrik ve doğalgaz faturalarını yaktılar.

Haberin videosunu izlemek için tıklayın;

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz Yaptığı açıklamada ” Değerli Vatandaşlarımız, 31 Aralık günü 1 ocak 2022 den geçerli olarak 150 KWS.’a kadar % 50 ve 150 KWS üzeri % 125 arasında zam yapıldı. Evlerde kullanılan doğalgazlara % 25 zam yapıldı. Evde kullanmış olduğunuz Tüp’e 1 yıl içinde Yüzde yüzlerden fazla zam yapıldı. Ekmek fiyatı 3 tl oldu…Şimdi 4 TL. olacak. 2002 yılında 1 Kilo ekmek 1 TL idi. Şimdi 210 gram ekmek 3 TL. 1 Kilo ekmek 12 TL yi geçti. Akaryakıta yeni zamlar geldi şimdi yeni yeni bir zam daha bekleniyor.Bir kurnazlık yaptılar, zamları 1 ocaktan itibaren başlattılar , bir kurnazlık yaptılar artık faturaları 35’ er günlük okumaya başladılar. Sarayın günlük elektrik faturası 60 Bin TL Aylık 1.800.000 TL.. Yıllık 20 Milyon TL. yani 20 trilyon. Saray 1150 0dasının elektriklerini 24 saat kullanacak, bunun bedelini bizler ödeyeceğiz. Aynı şekilde doğalgaza gelen zamlar, Kömüre gelen zamlar, Gıdaya gelen zamlar, zam zam zam zam zam sürekli zam, Soruyorum ; geçen ay ne kadar fatura geldi şimdi ne kadar geldi, Gelen elektrik faturaları herkesi çarpmış durumda Hepimizin gündeminde bu var,Vatandaşımız esnafımız gelen faturaları nasıl ödeyeceğini bilemez durumda, çaresiz durumda. Bundan sonra gelecek olan faturalarda ayrı bir panik havası oluşturuyor. Doğalgaz faturaları da aynı durumda. Gelen zamlar hem tüketiciyi hem de üreticiyi zorlamaktadır. Minibüsçüleri, dolmuşları, taksitleri, kamyonları, okul servis araçlarını, lokantaları, bakkalları, büyük küçük tüm vatandaşlarımızı etkilemektedir. Elektrik faturalarından dolayı çarpıldık. çarpılmaya devam ediyoruz. Doğalgaz faturalarından dolayı donduk. donmaya devam ediyoruz.
Ekmeğe ,gıdaya yapılan zamlardan aç kaldık, aç kalmaya devam ediyoruz. Peki bu nereye kadar gidecek. Bu zamlar, bu haksızlıklar nereye kadar devam edecek. Değerli vatandaşlarımız bu karşılaştığımız muamele bizler hayır dur diyene kadar devam edecek. Bu uygulamalar; zamlara hayır diyene kadar devam edecek. Sesimizi yükseltmenin zamanı geldi de geçiyor. Sıkıntılarımızı dile getirmenin zamanı geldi de geçiyor. Çünkü yapılan zamlar sonucu donmaya, karanlıkta kalmaya ve aç kalmaya mahkum ediliyoruz. Onun için sesimizi yükseltmeye devam ediyoruz. Yükseltmeye de devam edeceğiz. Çünkü bu bizim en insani talebimizdir. Bir kez daha
SESLENİYORUZ. ZAMLARA HAYIR. ZAMLARINIZI GERİ ALIN, ELEKTRİK FATURALARINIZI İPTAL EDİN, SARAYIN ELEKTRİKLERİNİ KESİN HALKIN ELEKTRİKLERİNİ UCUZLATIN.” ifadelerine yer verdi

BASIN AÇIKLAMASINDAN SONRA ELEKTRİK, DOĞALGAZ FATURALARINI YAKTILAR

Eyleme katılanlar elektrik ve doğalgaza gelen zamları protesto etmek amacıyla yanlarında getirdikleri elektrik ve doğalgaz faturalarını yakarak zamların geri çekilmesini talep ettiler.

Haberin fotoğrafları;

timbir - birlik haber ajansi