Havadis53

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a seslendi: Hodri meydan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a seslendi: Hodri meydan
480 views
04 Temmuz 2021 - 9:57

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yasama dokunulmazlığının kaldırılması için Meclis’e gönderilen fezlekeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Meclisi’ne gelen dokunulmazlık dosyasının ardından sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Görüntülü olarak açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Sevgili halkım, dostlarım, yol arkadaşlarım, biliyorsunuz hakkımda düzenledikleri fezlekeyi Türkiye Büyük Meclisi’ne hafta içi gönderdiler. Hapise atmak istiyorlar beni. Çünkü korkmanızı istiyorlar. Sakın ha korkmayın gençler, sakın umudunuzu kaybetmeyin. Daha güzel Türkiye’ye çok yakınsınız. Bir taneniz bile bu tehditler nedeniyle artık bu ülkede yaşanmaz derse varsa bir hakkım helal etmem.

Önüme mermi attılar bu ülkede yaşanmaz demedim. Şehit cenazesinde öldürmek istediler beni. Demedim ben bu lafı. Bulunduğum evi ateşe verin diye bağırıyordu iktidarın provokatörleri. Ben o lafı içimden bile geçirmedim. Bulunduğum konvoya silahlı saldırı yapıldı. Her türlü saldırıyı 10 senede yaptılar. Bana ve aileme bunları yaşattılar. Bir kere bile demedim.

Sana gelince Erdoğan, sana iki çift lafım var. Sen bana ne yapabilirsin. Sen ve avanelerin bana ne yapmadınız ki bundan sonra yapacaklarından korkarım. Senin iktidarın bana ve aileme yaşatmadık ne bıraktınız ki senden zerre kadar çekineyim.

Kaynak: Yeniçağ Gazetesi

timbir - birlik haber ajansi