Havadis53

CHP Heyeti Pazar’daydı

CHP Heyeti Pazar’daydı
468 views
21 Ekim 2021 - 22:20

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Merkezinin talimatıyla bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Rize’ye gelen 32 Milletvekili, MYK ve PM Üyeleri gruplar halinde ilçelere çıkarma yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, PM Üyesi Av.Sevgi Kılıç, CHP Kütahya Mv.Ali Fazıl Kasap, İzmir Balçova eski Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’dan oluşan heyet Pazar’a geldi.

Pazar’a Gelen CHP heyetine CHP Pazar İlçe Başkanı Kazım Balta ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Pazar Belediye Meclis Üyeleri Hasan Telatar, Arif Bayraktar, Selçuk Vatandaş, Mustafa Memoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Ömer Hocaoğlu, Kadın Kolları Başkanı Nurten Turan ve Gençlik Kolları Başkanı Tolga Mahmutoğlu’da eşlik etti.

20 Ekim 2021 Çarşamba günü Hamidiye Köyü ve Ocak Mahallesindeki esnafları ve Pazar Sanayi Sitesini ziyaret ettikten sonra 9 Ekim 2021 tarihinde Rize Hemşin Çaykur Organik Çay Fabrikasında kazan patlaması sonucu vefat eden Merhum Sinan Taşkın’ın pazar ilçesine bağlı Yücehisar köyündeki ailesine taziye ziyaretinde bulundular.
Taziye ziyaretinde acılarının büyük olduğunu dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, patlamada hayatını kaybeden Sinan Taşkın’a Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı ve sabır diledi.

CHP heyeti 21 Ekim Perşembe günü Pazar Muhtarlar Derneğini ziyaret etti.

Dernek Başkanı Ali Rıza Avcı, Mahalle ve Köy Muhtarları ile bir araya gelen CHP heyeti muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Ardından sırası ile ilçede kurulan Kadınlar Pazarı, Halk Pazarı ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek onların sorun ve sıkıntılarını dinledi.

İktidarın milletvekilleri tarafından birçok sözler verildiğini fakat bu sözlerin tutulmadığını dile getiren vatandaşlar, CHP’nin muhalefet anlayışıyla bu işin hesabının sorulması gerektiğini ifade ettiler.
Gecen seçimde tüm oyların AK Parti’ye verildiğini, fakat tutulmayan vaatlerden dolayı önümüzdeki seçimlerde bu şekilde olmayacağını aktaran vatandaşlar, milletvekillerine mevcut yönetime tepkilerini sandıkta göstereceklerini belirttiler.
CHP heyeti ise Pazarlı vatandaşın sorunlarının takipçisi olacaklarını, gerek Rize yereldeki yetkililere, gerekse de TBMM nezdinde takipçisi olacaklarını beyan ederek, vatandaşlara seslerini duyurma konusunda destek olma sözü verdi.
CHP heyeti Ziyaretlerin ardından 9 Ekim 2021 tarihinde Rize Hemşin Çaykur Organik Çay Fabrikasında kazan patlaması sonucu 10 Ekim tarihinde vefat eden Merhum Ramazan Hacısalihoğlu’nun pazar ilçesindeki ailesine taziye ziyaretinde bulundular.

Taziye ziyaretinde Acılarının büyük olduğunu dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, patlamada hayatını kaybeden Ramazan Hacısalihoğlu’na Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diledi.

CHP heyeti, gerek patlamada hayatlarını kaybedenlerin ailelerinin mağduriyet yaşamamaları için sürecin tüm boyutlarıyla takip edileceğini gerekse Pazar halkının talep ve tespitlerinin de bir rapor halinde Genel Başkana sunulacağını belirterek son derece umutlu ve pozitif düşüncelerle Pazar’dan ayrıldıklarını dile getirerek aynı gün akşam saatlerinde ilçeden ayrıldı.

Haberin fotoğraflar için linki tıklayınız;

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=186928510254291&id=100068114305448

 

timbir - birlik haber ajansi