Havadis53

CHP Pazar İlçe Başkan Adayı Ömer Hocaoğlu’dan Açıklama

CHP Pazar İl Genel Meclisi Üyesi ve İlçe Başkan Adayı Ömer Hocaoğlu, düzenlediği basın açıklamasında belediye başkan adayını belirlenmesinde tek şartın ön seçim olduğunu söyledi.

CHP Pazar İlçe Başkan Adayı Ömer Hocaoğlu’dan Açıklama
543 views
27 Ağustos 2023 - 19:30

CHP Pazar İl Genel Meclisi Üyesi ve Pazar İlçe Başkan Adayı Ömer Hocaoğlu, düzenlediği basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

” 31 Ağustos 2023 tarihinde yapılacak olan ilçe kongremizde Pazar Cumhuriyet Halk Patisinin daha iyiye taşınması ve geleceğinin daha iyi planlanması gerektiğini düşünerek ilçe yönetimine aday olacak arkadaşlarımızla birlikte ilçe başkanlığına ve ilçe yönetimine aday olduk.

Amacımız ne bir zümrenin ya da ne bir şahsın geleceğini planlamak değil, yalnızca Pazar Cumhuriyet Halk Partisinin geleceğini en iyi şekilde planlamaktır. Hiç kimsenin belediye başkan ddaylığına angaje olmadan yalnızca Pazar’da Cumhuriyet Halk Patisini 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere en iyi şekilde hazırlanmasını sağlamak ve belediye başkanlığını kazanmaktır.

Şimdiden birinin belediye başkan adaylığına angaje olmak ve onu adaylığa taşımak için yola çıkmak önce partililerimizi ve sonra da Pazar halkın hiçe saymaktır.

Ben ve yönetimde yer alacak tüm arkadaşlarımızın olmazsa olmaz tek şartı Pazar’da CHP belediye başkan adayının seçim bölgesinde kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile yapılacak olan ön seçim ile belirlenmesidir.

Ön şartımız aday olma kriterlerine sahip ve partimize adaylık müracaatında bulunan tüm aday adaylarının ön seçime girmesi ve adayımızın ön seçim yolu ile belirlenmesidir.

Başka hiçbir şartı kabul etmeyeceğimiz üyelerimize ve partililerimize taahhüt ederek yola çıktık ve üyelerimize ve partililerimize bunun sözünü verdik.

Kısaca belediye başkan adayımızın ön seçim ile belirlenmesi olmazsa olmazımızdır ve aksi hiçbir durumu kabul etmeyeceğimizi önce partililerimize ve sonra kamuoyuna duyururuz. ”

 

timbir - birlik haber ajansi