Havadis53

CHP RİZE: 1 MİLLETVEKİLİ ÇIKARAMAZSAK İSTİFA EDERİZ

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz basın toplantısında, ”2020 yılında ilk kongremizi yaptığımızdan sonra da genel başkanına söz verdik Rize’den bir milletvekili çıkartacağız. Bir milletvekili çıkarmazsak Rize İl Örgütü komple istifa edecek diye bizim taahhüdümüz olan bir örgütüz” dedi.

CHP RİZE: 1 MİLLETVEKİLİ ÇIKARAMAZSAK İSTİFA EDERİZ
342 views
08 Aralık 2022 - 23:14

Haber: Hüseyin Altun

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz Rize Basın mensupları  ile kahvaltıda bir araya gelerek yerel ve ulusal konularda açıklamalarda bulundu.

Başkan Deniz CHP’nin en başarılı örgütlerinden bir tanesinin Rize İl Örgütü olduğunun altını çizerek, ”Bir milletvekili çıkarmazsak Rize İl Örgütü komple istifa edecek” dedi.

Başkan Deniz konuşmasının devamında:

Bizim 2019 yılında dağıtmış olduğumuz bir beyannamemiz vardı. Biz aslında beyanname dağıtmadık bir bildirge dağıttık. Eski tip klasik usulü bildirge dağıttık. Yani neler yapabileceklerimizi, nelerin olması gerektiğini söyledik. Rize’de önümüzdeki günler zaten biliyorsunuz seçim süreci başlayacak. Bununla ilgili de bizim Rize ile ilgili neler söyleyeceğimiz, neleri düşündüğümüzü de açıklayan bir Rize ile ilgili de kendi vizyon belgemizi de biz Rizelilerin gündemini kamuoyuyla paylaşacağız. Bütçe olaylarını hepimiz izledik. Genel başkanımızın bütçede yapmış olduğu konuşmalar, Türkiye’nin içinde bulunduğu içine sokulduğu durum bugün artık hepimizin gündeminde olan konular. Bunlar da Türkiye’nin gündemiyle ilgili olan konular.

”HEDEFLERİMİZİN ÜSTÜNDE ÜYE SAYIMIZ VAR”

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak 2020 yılında yönetime geldik. Tabii 2018 yılından bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz ama 2020 yılında yapılan kongreden bu yana 1.200 e yakın yeni üye yaptık Rize genelinde. Şu an hedeflerimizin üstünde bir üye sayımız var. Örgütlenme dediğimiz hiçbir ilçemiz yok. Görevlendirdirmediğimiz hiçbir sandık yok. Kadın kollarımızın kurulmadığı hiçbir ilçemiz yok. Gençlik kollarımızın kurulmadığı ilçelerin çoğunda gençlik kollarımız kurulmuş ama gençlik kolları kurulmasa bile temsilcilerimizin de olmadığı hiçbir ilçemiz yok. Cumhuriyet Halk  Partisi Rize il örgütü, Rize genelinde en yaygın, en sağlam, en çok birbiriyle dayanışma içerisinde bulunan bir örgüt. Parti içinde tartışmaların olmadığı bir örgüt. insanların birbirleri hakkında çekiştirmediği, konuşmadığı bir örgüt. Türkiye’nin sayılı örgütlerinden bir tanesi. Biz de bu sayılı örgütün bir il başkanıyız.

”TÜRKİYE RİZE İL ÖRGÜTÜNÜN BAŞARISINDAN BAHSEDİYOR”

Bugün Türkiye’nin neresine giderseniz gidin partinin hangi organı da konuşursanız konuşun. Herkes Cumhuriyet Halk Partisi Rize il örgütünün başarısından, içinde bulunduğu durumdan bahseder. Bizim 2 ayda bir il başkanları toplantımız olur ve orada slaytlar çıkar işte eksik olan örgütlerde kırmızı yazar. Ama Rize il örgütünün bir iki eksikliğinin dışında hep yeşil rengin olduğu bir örgütlenmemiz var. Uzun yıllara dayanan bir çalışmanın sonucunda bu tabii örgütümüzün hep birlikte yapmış olduğu bir çalışma. Bu anlamda da her zaman her yerde söylediğimiz gibi tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

”VEKİL ÇIKARAMAZSAK İSTİFA EDECEĞİZ”

Bizim bir hedefimiz vardı: 2019 yılında en az bir belediye başkanlığını kazanacağız demiştik .Bir belediye başkanlığını kazandık. 2020 yılında ilk kongremizi yaptığımızdan sonra da genel başkanına söz verdik Rize’den bir milletvekili çıkartacağız. Bir milletvekili çıkarmazsak Rize İl Örgütü komple istifa edecek diyei bizim taahhüdü olan bir örgütüz..

”HEDEFİMİZ İKİ VEKİL”
Türkiye’de  biz bunu taahhüt ettiğimiz zaman insanlar bize gülüyorlardı. Ya siz niye abartıyorsunuz her şeyi? Ama bugün geldiğimiz noktada da sizlerin hepimizin de gördüğü, bildiği, hissettiği anlamda Rize’de Cumhuriyet Halk Partisi bir milletvekili, Cumhuriyet Halk Partisi olarak çıkartabilecek boyuttadır. Ama bizim hedefimiz Millet İttifakı olarak Rize’den en az 2 milletvekilini çıkarmaktır. Bunun da öyle olacağını hepimiz yapacağımız seçimlerde seçim sonuçlarında da göreceksiniz.

Haberin Videosu;

Kaynak: www.olayrize.com

sanalbasin.com üyesidirGazeteler