Havadis53

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz Erdoğan’ın Baba Ocağında Erdoğan’ı Eleştirdi

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz Erdoğan’ın Baba Ocağında Erdoğan’ı Eleştirdi
630 views
03 Temmuz 2021 - 23:37

CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın memleketi Güneysu’ da elektiriğe ve doğalgaza yapılan zamları eleştirerek, “İlk seçimde vatandaş Erdoğan’a bunun hesabını soracak” dedi

CHP Rize İl Başkanlığı, açıklanan zamlar üzerine kentin ilçelerinde yaptıkları basın açıklamalarını sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Güneysu’da basın açıklaması düzenleyen CHP Rize İl Başkanlığı, “Zamma hayır” dedi.

CHP Güneysu İlçe Başkanlığı önünde yapılan açıklamada konuşan Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, zamların çay üreticisini de olumsuz yönde etkilediğini belirterek, “Çay üreticisine verilen yüzde 17.8 zam, daha üretici çay parasını siftah etmeden yıl içinde yapılan toplam yüzde 22 zamla geri alınmıştır. 3 buçuk yılda elektriğe yapılan toplam zam yüzde 122. Sesimizi yükseltmek zorundayız. Bugün itiraz etmezsek yarın daha büyük zamlarla karşı karşıya geleceğiz” dedi. 2002 yılında yurttaşların toplam kredi borçları 6 milyarken şimdi 700 milyara kadar çıktığını söyleyen Deniz, “Artık çocuklarımıza bizden sonra bırakacak bir miras kalmamış, bizden sonra ödeyecekleri borç bırakıyoruz. Hepimiz yoksullaşıyoruz. Sadece sermaye sınıfına daha ucuz elektrik gidiyor, ama vatandaşlara; emeklilere, asgari ücretle geçinenlere, sigortalılara daha pahalı elektrik veriliyor. Giderek yoksullaştıran bir sistemle karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

timbir - birlik haber ajansi