Havadis53

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz ”Rize İl Milli Eğitim Müdürü İstifa etmeli”

CHP Rize il Başkanı Saltuk Deniz önceki gün öğrenci servisinin kazası sonunda ihmallerin olduğu, bu ihmalin il Milli Eğitim Müdürlüğünden kaynaklandığı, bu nedenle İl Milli Eğitim Müdürünün istifa etmesi gerektiğini belirtti.

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz ”Rize İl Milli Eğitim Müdürü İstifa etmeli”
439 views
09 Mart 2022 - 10:28

 CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, yaptığı açıklamada 06 Mart tarihinde Öğrenci servis aracının park halindeki araca çarpması sonucu araçta görevli olan bir kişi vefat etmiş 13 kişide yaralandığını kaydetti. Başkan Deniz, “Yaralananlardan öğrencilerden birisi şu an yoğun bakımda bekletiliyor. Aynı şekilde araç sürücüsü de ağır şekilde yaralanmış durumda. Konuyla ilgili yapmış olduğumuz incelemeler ve kazada ağır yaralanan öğrencinin ailesini hastanede yapmış olduğumuz ziyaret esnasında öğrendiklerimiz ve Rize Baro başkanının yapmış olduğu açıklamalar sonucunda konuyla ilgili daha önce şikâyetler olduğunu, vatandaşların aksayan konularla ilgili taleplerinin olduğu, taleplerin aylarca yerine getirilmemiş. Şikâyetlerle ilgili gerekli işlemlerin yapılmadığı, bir servis aracına çok yakın saatler içinde servis yapması konusunda anlaşmalar yapıldığı, öğrencilerin güvenliklerine yeterince önem verilmediği, denetimlerin yapılmadığı, yaptırımların uygulanmadığı konusunda bilgiler edinilmiştir. Yaşanan kazanın bir sorumlusu olmalıdır. Bu sorumluda Rize İl Milli Eğitim Müdürüdür. Ya istifa etmelidir ya da valilik tarafından görevinden alınmalıdır” dedi.

Servis araçlarıyla yapılan anlaşmalarda ki fiyatlar artırılmalıdır.

Başkan Deniz, “Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar sonucunda Servis Araç sahipleri çok sıkıntılı günler yaşamaktadır. Bu nedenle servis araçlarıyla yapılan anlaşmalar sürekli artan zamlara karşı yeniden güncellenmeli ve akaryakıtta meydana gelen zamlarla doğru orantılı olarak artırılmalıdır.  Öğrencilerimiz güvenlikli bir şekilde evlerinin önlerinden alınmalı, yürütülmeden okullarının önlerinden alınmalı ve evlerinin önlerinde indirilmelidir. Kazada ölen kadın görevlimize Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralanan öğrenci kardeşlerimize de geçmiş olsun dilerim” dedi.

timbir - birlik haber ajansi