Havadis53

CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu “Çay Da Sömürüye Son”

CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu “Çay Da Sömürüye Son”
391 views
02 Haziran 2021 - 21:59

CHP Merkez ilçe Başkanı Necati Topaloğlu ve merkez ilçe Örgütlenmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Kazım Beşikçi Salarha belde başkanı Mehmet Hazır ile çay alimyeri ziyaret ederek çay üreticilerinin sorunlarını dinliyor.

CHP Rize Merkez ilçe başkanı Necati Topaloğlu açıklamasında, “CHP Rize Merkez İlçe örgütü olarak Çay da yaşanan sorunlar ve sıkıntıları dinleyip çözümü noktasında Partimizin çay politikalarını vatandaşlarımız ile paylaştığımız, çay alım yeri ziyaretlerimize bugün Salarha beldesi Kireçhane köyünde devam ettik” dedi.

Başkan Topaloğlu www.havadis53.com’ a yaptığı açıklamada, “Salarha’ da temel sıkıntının ebetteki ilimizin geçim kaynağı stratejik ürün olan çay olduğunu çayda taban fiyat uygulamasına en kısa zamanda geçilmesi çay kanunun çıkarılmasına ve çay üreticilerinin de çay bedeli olarak bankalara yatırılan çay parasından promosyon verilmesine kadar çözüm bekleyen sorunların yanında; Salarha da Drenaj ve kanalizasyon hizmetlerinde ayrıca Kireçhane köyünün heyelan tehlikesi ile karşı karşıya olduklarını ifade etiler. Çay politikamızı anlatıp halkın sorunlarını dinlerken, halkın çok daha ciddi sorunlarıyla karşı karşıya kaldık. Son olarak vatandaş yetkililerin, ‘ Halka umut vermek yerine var olan umutlarını yıkmakta olduklarını ifade ettiler’ Buna karşılık tüm bu sorunları “yönetim anlayışını değiştirerek halkın iktidarında çözmeye söz veriyoruz” dedi

timbir - birlik haber ajansi