Havadis53

CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Topaloğlu Z Kuşağı İle Toplantı Yaptı

CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Topaloğlu Z Kuşağı İle Toplantı Yaptı
414 views
22 Haziran 2021 - 8:38

CHP Merkez ilçe başkanı Necati Topaloğlu 2000 yılından sonra doğanlar için kullanılan (Z Kuşağı) ile bir toplantı yaptığını belirtti

CHP Rize Merkez ilçe başkanı Necati Topaloğlu yaptığı yazılı açıklamada Z Kuşağı gençleriyle partide bir toplantı yaparak gençlerin sorunlarını dinlediğini ifade etti. Başkan Topaloğlu açıklamasında, “ Geleceğimiz olan gençlerle bir araya gelerek, gündemi değerlendirdik. Gençlerimiz ülkemizdeki, siyasal, ekonomik, eğitim, sağlık iç ve dış politikadaki gelişmeleri yakından izlediklerini ve endişeli olduklarını ifade ettiler” dedi.

AKP öncesi ve bu günün değerlendirmesini yaptılar.

Başkan Topaloğlu, “Pandemi döneminde gençlere her hangi bir yatırım yapılmadığı, okullardaki sınıfların yeterli olmayıp, pandemi dönemlerinde sosyal mesafe korunmadığı ve okul içinde hijyen kurallarının yerine getirilmediğini,  Gençlerin teknoloji ( Eğitim, Öğretim ) araçlarına ulaşmalarında çağın gerisinde kalındığını, Ayrıca gençlerin yeteneklerinin öne çıkarılacak çalışmaların yetersiz olduğu Hobilerinin yapabilmelerine yönelmede destek bulamadılar. Gençler Seçmeli derslerin anlam dışı kaldığın,  Kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün müfredata yeterli kadar konulmadığını ve icraatlarının anlatılmadığını söylediler. Görsel dersler genelde boş ve test çözmek gibi amaç dışında kullanıldığını ifade ettiler. Gençlerin gelecek kaygılarının bunalıma kadar ulaştığını. Hayal kuramayarak kendilerine yeni bir hikâye yazacak alanlarının yetersiz olduğu ve liyakatsizliğin de endişelerini artırdığını söylediler. Gençlerin geçim sıkıntıları ve sosyal faaliyetleri gibi birçok sıkıntılarının olduğunu sıraladılar. Kısaca mevcut iktidar gençlerimizi anlayamadığı gibi, geleceğimiz olan gençlerimize umut yerine karamsar bir tablo oluşturmuş olduğu ortaya çıkmıştır” dedi.

timbir - birlik haber ajansi